Linia telefoniczna dla osób głuchoniemych

Linia telefoniczna dla osób głuchoniemych

23.02.2017 7:53
inf. prasowa
Czytanie treści strony dostępne

Pan Poseł Andrzej Gawron, po otrzymaniu zgłoszeń od osób głuchoniemych, podjął starania celem uruchomienia specjalnej linii telefonicznej umożliwiającej sygnalizowanie Policji zagrożeń za pośrednictwem wiadomości SMS. Osoby te miały duże trudności ze słownym kontaktem na numerach alarmowych 112 i 997.

Dzięki zaangażowaniu i sprawnemu działaniu Wojewódzkiego Komendanta Policji w Katowicach insp. mgr Krzysztofa Justyńskiego, udało się utworzyć specjalną linię telefoniczną dla osób głuchoniemych pod nr 695 997 997 . Dzięki temu, osoby będące w sytuacji zagrożenia, mające problem z komunikowaniem się będą mogły bezzwłocznie zwrócić się o pomoc do odpowiednich służb – takie rozwiązanie niepomiernie poprawi poziom ich bezpieczeństwa a policjanci będą mogli udzielić im wszelkiej pomocy w jak najkrótszym czasie. Pan Poseł włączy się w szeroką akcję informacyjną wśród osób głuchoniemych, liczy również na szybkie i sprawne wdrożenie systemu powiadomień SMS przez policję na poziomie powiatów.

Komentarze

Bravo 2017-02-24, 12:55:44
Zgłoś
hmm...
A jak już gliniarz czy ratownik zajedzie do głuchoniemego to też będzie z nim porozumiewał się SMSami????
press 2017-02-24, 12:45:44
Zgłoś
przecież pisze, że informacja prasowa. Zapewne biuro poselskie rozsyła takie informacje regularnie i kto chce to publikuje
coś tu nie gra!!!!!! 2017-02-24, 10:43:13
Zgłoś
trochę w tym artykule przekłamań... celowych??? z nagłówka wynika, że to zasługa posła,a z tekstu już tylko, że postara się rozpropagować możliwość sms-owego powiadamiania. Powinna być informacja " artykuł sponsorowany"

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu