KONKURS  „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI ROZSTRZYGNIĘTY!!!

KONKURS „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI ROZSTRZYGNIĘTY!!!

12 marca 2017, godz. 21:49
Katarzyna Koza, ZS im. Edyty Stein - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

3 marca w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein nastąpiło rozstrzygnięcie II POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura oraz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Pan Dariusz Przyłas.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu lublinieckiego. Jego celem było upowszechnienie i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów. W tym roku tematem przewodnim byli bohaterowie i organizacje okresu II wojny światowej. Uczestnicy dzięki konkursowi mogli również zaprezentować swoje umiejętności związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zdolności publicznych wystąpień.

Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz jej patrona. Komisja konkursowa w składzie: Pan Sylwin Bechcicki (przewodniczący), pan Kazimierz Bromer, pani Anna König i pani Katarzyna Koza (członkowie), wytypowała do drugiego etapu najlepsze pod względem merytorycznym i wizualnym prezentacje.

W drugim etapie uczniowie mieli za zadanie przedstawić wynik swojej pracy przed publicznością i komisją konkursową. Podczas swoich wystąpień dzieci i młodzież musiały wykazać się profesjonalizmem, opanowaniem, pomysłowością i oryginalnością. Poziom wystąpień był bardzo wysoki. Ostatecznie jury konkursowe postanowiło przyznać w kategorii szkół podstawowych I miejsce Jakubowi Plucie (SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu). II miejsce otrzymał Antoni Kanclerz, a III Piotr Kierach (również z SP im. św. Edyty Stein KSW). Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Adamczyk (SP nr 1 w Lublińcu) oraz Lena Gembała (SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu).

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Anna Kierach, II miejsce uzyskała Nadia Gembała (Gimnazjum im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu). III miejsce otrzymała Martyna Widuch (Gimnazjum nr 1 w Lublińcu).Wyróżnienie otrzymał Patryk Górniak (Gimnazjum Woźniki).

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Było to możliwe dzięki wsparciu Honorowych Patronów, jak również Spółdzielni Uczniowskiej „Wyrwigrosz”, Centrum Sportowo – Rekreacyjnemu Manhattan i firmie Kozacom .Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom, którzy zainteresowali i przygotowali swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy za ich zaangażowanie. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w III edycji konkursu w następnym roku szkolnym.

Galeria: KONKURS „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu