III Lubliniecka Gala „Być Kobietą”

III Lubliniecka Gala „Być Kobietą”

13.03.2017 10:04
UM Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Nie ulega wątpliwości, że czwartkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury należał do kobiet. III Lubliniecką Galę „Być Kobietą” zainaugurował wernisaż prac Moniki Odoj – lublinieckiej artystki, posiadającej tytuł magistra filozofii oraz licencjat z projektowania graficznego, która zaprezentowała grafiki oraz sztukę użytkową.

Następnie Sandra Malitowska, dyplomowana dietetyk, laureatka Kapelusza Edyty, wygłosiła wykład „Dieta cud nie istnieje”. Zanim rozpoczęła się część zwana METAMORFOZAMI, na scenie pojawili się wokaliści Miejskiego Domu Kultury – Marian Chrobok oraz zespół gospel prowadzony przez Karolinę Wieczorek.
Tegoroczną metamorfozę wizerunkową, do której wybrana została Pani Magdalena Dawidowicz, przeprowadził sztab specjalistek w składzie: Anna Kołtuńska STUDIO FRYZUR ANN HAIR, Julita Latusek JULITA LATUSEK - KOSMETYKA&STYLIZACJA RZĘS I PAZNOKCI, Barbara Skoczeń-Maniurka - MAKIJAŻYSTKA MAKE UP STUDIO, Beata Wołowczyk - PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA DENTO-VIT, Agnieszka Brzęczek - BUTIK MANASU, Halina Hermanson – FOTOGRAF.

Firmy, które przeprowadziły metamorfozę ufundowały Pani Magdalenie Dawidowicz oraz trzem pozostałym kandydatkom upominki w postaci bonów rabatowych, kosmetyków i voucherów. Pani Magdalena otrzymała również wybraną dla niej garderobę.

Pięknym zwieńczeniem pierwszej części Gali „Być Kobietą” było wręczenie nagrody specjalnej – Kapelusza Edyty 2017, do której w tym roku zostało nominowanych aż 13 wyjątkowych kobiet – mieszkanek naszego miasta! Trudnego zadania wyłonienia tegorocznej laureatki podjęła się kapituła w składzie: Anna Jonczyk-Drzymała – Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca, Sandra Malitowska - Laureatka Kapelusza Edyty 2016, Anna Trzepizur – Wolontariusz Roku 2016 Miasta Lublińca, Danuta Słota – Senior Roku 2016 Miasta Lublińca oraz Karolina Pilarska – Ambasador Lublińca 2017.

Nominację do Kapelusza Edyty 2017 otrzymały:
Renata Michalik – właścicielka firmy „Miwo Military”, osoba zaangażowana w pracę, życie społeczne i działalność charytatywną.
Czesława Włuka – artystka, fotograf, właścicielka firmy Włuka -ART, autorka wielu wystaw w Polsce i za granicą, prowadzi różnorodne zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży.
Jadwiga Podobińska – nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 2, miłośniczka koni, optymistka, który służy wsparciem osobom zmagającym się z chorobą nowotworową.
Nikola Kraszewska – położna z wieloletnim doświadczeniem, prowadzi szkołę rodzenia, propagatorka kampanii „Rodzić po ludzku”, ceniona przez pacjentki za otwartość, oddanie, empatię.
Aleksandra Szczygieł – artystka, fotograf, działaczka społeczna, zaangażowana w działalność kulturalno-edukacyjną dla dzieci.
Alicja Podgrodzka – osoba nieodmawiająca pomocy innym, poza pracą zawodową zajmuje się twórczością literacką adresowaną do dzieci.
Magdalena Chyra – współwłaścicielka Piekarni-Ciastkarni ŁUBOWSKI, działa charytatywnie, na jej pomoc może liczyć wiele osób.
Magdalena Owczarek – prowadzi firmę językową „Kameleon” – miejsce pełne kolorów i radości, gdzie dzieci i młodzież mogą swobodnie rozwijać swoje umiejętności.
Anna Mazur- pedagog z wykształcenia, powołania i pasji, serce stowarzyszenia Montownia, zaangażowana w działalność społeczną oraz kulturalno-edukacyjną dla dzieci.
Aleksandra Baranowska-Mosingiewicz – doktor nauk medycznych o specjalności ginekolog-położnik, ceniona i uwielbiana przez pacjentki za profesjonalizm, opiekę i oddanie, osoba kochająca swoją pracę, posiadająca wiele pasji.
Sabina Gajda – organizatorka wielu warsztatów artystycznych i jarmarków świątecznych, serce Galerii pod Glinianym Aniołem.
Barbara Sadowska - coach i trener rozwoju osobistego, jej misją jest poprawianie jakości życia swoich klientek, organizatorka wielu warsztatów dla kobiet
Ewelina Suchara – nauczyciel, artystka – plastyk, poza pracą zawodową bezgranicznie oddana swojej pasji – jubilerstwu.

Laureatką Kapelusza Edyty 2017 została Pani Nikola Kraszewska.
Pani Nikola Kraszewska jest położną. Wykonuje ten najpiękniejszy zawód świata z prawdziwą pasją, dbając o komfort fizyczny i psychiczny swoich pacjentek. Wyróżnia się na tle swojego środowiska empatycznym podejściem do delikatnej psychiki kobiet w czasie ciąży i porodu, jak również w trudnych emocjonalnie tygodniach połogu. Prowadząc swoją szkołę rodzenia, propaguje poród siłami natury jako najbardziej naturalną i bezpieczną drogę przyjścia naszych dzieci na świat.
Uczy przyszłe mamy, jak przygotować się do tego pięknego aktu, aby pozostał on w pamięci jako jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Jednocześnie wykazuje akceptującą postawę wobec cięcia cesarskiego jako operacji ratującej życie mamy i dziecka. Jako doradca laktacyjny, pani Nikola wspiera karmienie piersią, przekonując o jego dobroczynnym wpływie na zdrowie dziecka, a także na więź emocjonalną między matką a dzieckiem. Trafnie diagnozuje i skutecznie leczy problemy laktacyjne, dodając otuchy mamom zarówno w nawale laktacyjnym, jak i w kryzysach podczas karmienia piersią. Pani Nikola zachęca mamy do aktywności fizycznej, sama będąc wulkanem energii w tym zakresie. Prowadzi zajęcia jogi dla ciężarnych, aktywizuje mamy do ćwiczeń wspomagających poród i połóg, biega, pływa, chodzi po górach. Łączy pasję z życiem zawodowym służąc kobietom w dzień i w nocy.
W drugiej części Gali wystąpiła Izabela Kapiasová – piosenkarka, aktorka znanej z seriali „Przepis na życie” i „M jak miłość”. Charyzmatyczna artystka zaprezentowała m.in. utwory z repertuaru Karin Stanek, Maryli Rodowicz i Heleny Vondráčkovej. Z Izabela Kapiasovą zagrali muzycy zespołu Gang Olsena - Bogdan Simiński oraz Janusz Frychel.
W holu MDK czekał również na wszystkie Panie słodki poczęstunek oraz możliwość skorzystania z porad i usług konsultantek firmy kosmetycznej Mary Kay oraz firmy Oriflame.

Galeria: III Lubliniecka Gala „Być Kobietą”

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu