Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę?

Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę?

20.03.2017 12:50
A. Telma, D. Opałka
Czytanie treści strony dostępne

W listopadzie ubiegłego roku, uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, pod opieką p. Aleksandry Telmy i p. Doroty Opałki przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę? Realizując projekt, uczniowie chcieli pokazać mieszkańcom Lublińca i uczniom naszej szkoły jak funkcjonuje Urząd Miejski. Skupili się przede wszystkim na Straży Miejskiej.

W tym celu pod opieką opiekunek, udali się do Pani Anny Jonczyk- Drzymały, która pełni funkcję wiceburmistrza miasta. Podczas wizyty ustalili daty i plan działań. Kolejne spotkania grupy projektowej odbywały się w szkole. Podczas spotkań uczniowie omawiali poszczególne zadania członków projektu. Podzielili się na grupy. Każda z grup była odpowiedzialna za przydzielone zadanie. Przygotowywali plakaty, zakładki do książek oraz ankietę. Plakaty rozwiesili na korytarzach w szkole a zakładki z logo Młodego Obywatela rozdali młodszym uczniom. Przygotowane ankiety ,które zawierały szczegółowe pytania dotyczące Straży Miejskiej, rozdali uczniom oraz mieszkańcom Lublińca. Następnie w ramach projektu udali się do siedziby Straży Miejskiej znajdującej się przy urzędzie miasta. Podczas wizyty, jeden z funkcjonariuszy pan Leszek Karpe, przybliżył nam działalność Straży Miejskiej w naszym mieście oraz udostępnił monitoring miasta i poszczególnych miejsc. W trakcie pobytu w straży zadzwonił telefon z dość nietypowym wezwaniem, dotyczącym „dziwnego” zachowania łabędzi nad lublinieckim zalewem. Na szczęście Straż Miejska bardzo szybko zareagowała na zawiadomienie i łabędzie zostały przewiezione w bezpieczne miejsce.
Efektem końcowych działań, były wyniki ankiety, które zostały przedstawione uczniom naszej szkoły oraz mieszkańcom na łamach lokalnej gazety lublinieckiej. Okazało się, że większość mieszkańców naszego miasta uważa , że funkcjonariusze Straży Miejskiej dobrze wykonują swoje obowiązki. Mieszkańcy są zadowoleni z pomocy w wielu trudnych sytuacjach. Szybkość z jaką działają strażnicy podczas interwencji, również zasługuje na dużą pochwałę. Na pytanie: co pani/ pan zmieniłaby/ zmieniłby w funkcjonowaniu Straży Miejskiej? – znaczna część mieszkańców odpowiedziała, że dobrze byłoby, gdyby zwiększono ilość patroli. Z pewnością jednak, obecność Straży Miejskiej w mieście, daje uczniom oraz mieszkańcom Lublińca duże poczucie bezpieczeństwa!

Galeria: Młody Obywatel rozmawia, czyli jak wyjść z działaniami poza szkołę?

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu