III Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza rozstrzygnięty!

III Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza rozstrzygnięty!

06.04.2017 10:13
E.P.
Czytanie treści strony dostępne

W poniedziałek 3 IV Gimnazjum w Pawonkowie gościło uczestników III Powiatowego Konkursu Jednego Wiersza, zorganizowanego przez Lubliniecki Klub Literacki LOGOS i Wydawnictwo św. Macieja Apostoła z okazji Roku św. Brata Alberta pod hasłem „Być dobrym jak chleb”.

Konkurs otworzył Edward Przebieracz – pomysłodawca konkursu, prezes LKL LOGOS i dyrektor Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, który przeczytał swój wiersz pt. „Brat Albert”. Po powitaniu uczestników i publiczności jury konkursowe: Jolanta Mlynek, Grzegorz Kopiec i Edward Przebieracz, oddało głos, a raczej scenę, młodym artystom: Darii Wańczyk, Joannie Skubała, Dorocie Wańczyk , Magdzie Stemarowicz, Kindze Szymańskiej, które wspomagał Klaudiusz Blewąska. Bardzo dziękujemy artystkom, które zaprezentowały się ponownie w czasie obrad jury, jak też specjalne podziękowanie za cudowną muzykę kierujemy na ręce pana Andrzeja Stupinskiego . Następnie świadectwo o ofiarowaniu bochna chleba nowożeńcom przedstawił Sylwin Bechcicki. I zaczęły się boje poetyckie, najpierw swoje wiersze zaprezentowało 6 uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej, następnie wystąpiła kolejna 6 – tym razem gimnazjalistów, 2 uczennice szkół ponadgimnazjalnych i na końcu 9 dorosłych. Łącznie więc w III KJW udział wzięło 23 poetów z Kośmider, Lisowic, Lubecka, Pawełek, Taniny, Pawonkowa, Kochanowic i Lublińca. Jury prawie jednomyślnie podjęło decyzje o przyznaniu wyróżnień i nagrody głównej w poszczególnych kategoriach. Nieco dłużej dyskutowało odnośnie przyznania Grand Prix konkursu za najlepszy wiersz w kategorii open – pucharu z wygrawerowanymi danymi konkursu. Prezentujemy laureatów konkursu, którzy w prezencie otrzymali ufundowane przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła dyplomy, książki, pocztówkę lubliniecką, a zwycięzcy w poszczególnej kategorii dodatkowo nagrodę w wysokości 100 zł.

w kategorii Szkoła Podstawowa (kl.IV-VI) wyróżnienia otrzymali:
MATEUSZ NACZYŃSKI – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 1, Lubliniec NATALIA OLSZOK – kl. VI, Szkoła Podstawowa w Kośmidrach KLAUDIA SLEZIONA – Szkoła Podstawowa w Lisowicach
Nagroda główna:
ISMENA KOMPAŁKA – KL. VI, Szkoła Podstawowa nr 1, Lubliniec

W kategorii Gimnazjum wyróżnienia otrzymali:
BŁAŻEJ PLOSKA – kl II, Gimnazjum w Lubecku
ANNA PIETREK – kl II, Gimnazjum w Lubecku
MICHAŁ WALTER – kl. II, Gimnazjum w Kochanowicach
Nagroda główna:
PATRYCJA KUBICA – kl.I, Gimnazjum w Pawonkowie

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne wyróżnienie otrzymała
KAMILA DYMAREK – kl. II, Liceum Ogólnokształcące, Lubliniec
Nagroda główna:
AGATA SOWA – kl.I, liceum – Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych,  Lubliniec

W kategorii Dorośli wyróżnienia otrzymali:
TERESA MACHNIK, Lubliniec
LUCYNA SPACZYŃSKA, Lubliniec
MARIA DZIUK, Kochanowice
MIROSŁAW GÓRECKI, Pawełki
SYLWIN BECHCICKI, Lubliniec
Nagroda główna:
SYLWIA JASKÓŁA, Lisowice

Nagrodzone utwory na kolejnych stronach artykułu.

W imieniu wszystkich uczestników konkursu bardzo dziękujemy za smaczne ciasta; dziękujemy
za pomoc i wsparcie dyrektorowi Gimnazjum w Pawonkowie Krzysztofowi Kłobusowi , za dopiętą na ostatni guzik organizację imprezy paniom: Katarzynie Szremskaiej , Katarzynie Kubicy, Dagmarze Raida, a szczególnie Katarzynie Respondek – za piękną dekorację.
Do zobaczenia w przyszłym roku na IV Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza!

Edward Przebieracz

Czytaj więcej

Galeria: III Powiatowy Konkurs Jednego Wiersza rozstrzygnięty!

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu