Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

21.04.2017 8:58
Barbara Brewka
Czytanie treści strony dostępne

W dniu 10 kwietnia 2017 r. uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu: Wiktoria Słota z kl. IV d, Martyna Chałat i Aleksandra Zberek z kl. VI c wraz z opiekunem p. Barbarą Brewką wzięły udział w konkursie plastycznym „Wielkanoc z Mikołajkiem” zorganizowanym przez RODN WOM w Czestochowie.

Nasza Szkoła była jedną z dziesięciu szkół z powiatów: lublinieckiego, myszkowskiego, kłobuckiego i częstochowskiego zgłoszonych do konkursu. Na 30 uczestników nasza uczennica Martyna Chałat zdobyła II miejsce. Uczniowie mieli za zadanie zilustrowanie czytanego przez panie konsultantki z RODN WOM opowiadania „Jajko wielkanocne” z jednej z książek o przygodach Mikołajka. Według naszych uczennic konkursowi towarzyszyły ogromne emocje, gdyż w ciągu 60 minut musiały wykonać całą pracę plastyczną: od pomysłu, który fragment ilustrować po efekt finalny, czyli gotową pracę. Wszyscy uczestniczący w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy wyróżnienia i drobne upominki. Konkurs był połączony z pogadanką o zwyczajach wielkanocnych w Polsce i Francji.

Opiekun Barbara Brewka nauczyciel bibliotekarz SP 3 w Lublińcu

Galeria: Konkurs plastyczny „Wielkanoc z Mikołajkiem”

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu