usza druga wyprawa przygotowawcza przed tegoroczną podróżą po Islandii

Tu trzeba dać z siebie wszystko. Tylko maksymalne zaangażowanie pozwoli osiągnąć sukces. Gdy o 40 miejsc na tegoroczną wyprawę NINIWA Team walczy 60 osób wiadomo, że rowerzystów czekają pot, zmęczenie, a być może nawet łzy.

Choć istotą wypraw grupy pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury OMI nie jest na pewno wyłanianie najsilniejszych i najbardziej wysportowanych osób, to jednak tegoroczna inicjatywa musi zamknąć się w określonych ramach. Sierpniowa wyprawa po Islandii kusi wielu kandydatów, ale logistyka podróży samolotem ogranicza ich ilość. Zresztą w rywalizacji o miejsce nie chodzi tylko o siły fizyczne, ale o ducha walki i wiarę, bo one często liczą się bardziej od kondycji. W tym roku o miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń. Trzeba też przejechać tradycyjnie dwie wyprawy przygotowawcze. Druga właśnie się rozpoczyna.

W czwartek 18.05 wieczorem zjeżdżają się do Kokotka młodzi kolarze. Nazajutrz rano wyruszą na dwudniową podróż na Koniec Świata. To miejscowość w woj. wielkopolskim. Już ostatnio ekipa przymierzała się do tego celu, ale szyki pokrzyżowała pogoda. Wyruszających w Poniedziałek Wielkanocny rowerzystów zastała aura bliższa Bożemu Narodzeniu. Tym razem nie powinno się to powtórzyć. NINIWA Team skutecznie osiąga swoje cele, więc pewnie i tym razem się to uda. W ostatnich latach kilkukrotnie przymierzali się do okrążenia Tatr w ramach przygotowań i zawsze uniemożliwiała to pogoda. Udało się to dopiero w maju ubiegłego roku.

Podróżnicy przejadą granicę trzech województw i wrócą do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku w sobotę, 20.05 wieczorem. Wtedy okaże się, kto zakwalifikował się w eliminacjach.

Tegoroczna wyprawa Operacją Rozpoznanie: Nowy Początek ruszy 8 sierpnia i wróci niecały miesiąc później. W planie NINIWA Teamu jest okrążenie Islandii. Grupa pojedzie z modlitwą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Sama jazda także sprzyja refleksji nad życiem. Bycie z samym sobą to idealny czas na odpowiedzi na ważne, życiowe pytania.

tagi: Lubliniec, powiat lubliniecki, niniwa
2017-05-18 10:34:57 KZ

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x