Gdzie nabyć walutę obcą, czyli co banki przygotowały w ramach bankowości prywatnej dla klientów zamożnych

Gdzie nabyć walutę obcą, czyli co banki przygotowały w ramach bankowości prywatnej dla klientów zamożnych

22 maja 2017, godz. 11:16
W.P.
Udostępnij: Kopiuj link

Korzystasz z bankowości prywatnej? Okazuje się, że nie musisz nabywać waluty obcej np. w kantorach internetowych – niektóre banki przygotowały w tym zakresie bardzo ciekawe oferty.

Gdzie nabywać waluty obce?

Często podróżujesz za granicę? A może prowadzisz interesy z zagranicznymi kontrahentami? W takiej sytuacji jest ci potrzebny dostęp do walut obcych. Gdzie możesz je zakupić? Jak się okazuje, masz kilka możliwości – możesz skorzystać z oferty m.in. takich podmiotów:

  • Kantorów stacjonarnych. Jeżeli potrzebujesz waluty obcej w gotówce i jesteś akurat na mieście, to możesz skorzystać z kantoru stacjonarnego. Regularna wymiana walut w kantorach stacjonarnych nie opłaca się jednak, a to dlatego, że pobierają one wysoki spread.
  • Kantorów internetowych. Cieszą się dużą popularnością wśród klientów, a to dlatego, że oferują dobre kursy. Aby nabyć waluty w jednym z kantorów internetowych, będziesz musiał założyć konto.
  • Banków. Po powstaniu pierwszych kantorów internetowych oferta banków jest bardziej przystępna – pobierają one niższy spread niż wcześniej.

Jeżeli korzystasz z bankowości prywatnej, to musisz wiedzieć, że możesz negocjować kursy walut. Taką możliwość oferuje klientom m.in. Lion’s Bank.

Negocjuj z bankiem wysokość spreadu – kupuj waluty po dobrych cenach

W ofercie wspomnianego Lion’s Banku znajduje się wiele rachunków bankowych. Informacje o nich są dostępne na stronie internetowej: https://www.lionsbank.pl/konta. Jeżeli zdecydujesz się założyć rachunek walutowy, to możesz liczyć, że będziesz mógł negocjować wysokość spreadu z pracownikiem banku, a dokładniej z dealerem walutowym.

Informacje o rachunku walutowym znajdującym się w ofercie Lion’s Banku znajdziesz tutaj: https://www.lionsbank.pl/konto-walutowe. Jako osoba potencjalnie zainteresowana, musisz wiedzieć, że:

  • nie zapłacisz za otwarcie tego rachunku i jego prowadzenie,
  • w miesiącu będziesz mógł wykonać dwa darmowe przelewy SEPA,
  • bezpłatnie będziesz mógł negocjować kursy walut – wystarczy, że skontaktujesz się z dealerem walutowym.

Musisz wiedzieć, że Lion’s Bank umożliwia klientom negocjowanie kursów walut już wówczas, gdy chcą zakupić środki za kwotę min. 2 000 zł. Takie rozwiązanie sprawia, że nie będziesz musiał porównywać propozycji zewnętrznych podmiotów – po dobrej cenie zakupisz waluty w banku, z oferty którego już korzystasz.

Dlaczego warto negocjować kursy walut?

Lion’s Bank nie tylko umożliwia klientom negocjowaniu kursów walut, lecz także nie pobiera opłaty za indywidualną opiekę dealera walutowego. Jako klient możesz zatem sporo zyskać – nie tylko możesz zakupić waluty po dobry kursie, lecz także sporo zaoszczędzić. To jednak nie wszystko, bo masz również pewność, że twoje pieniądze są przez cały czas bezpieczne – nie ma szansy, aby zostały skradzione podczas dokonywania transakcji przewalutowania.

Jeżeli wcześniej nie interesowałeś się ofertą Lion’s Banku, to musisz wiedzieć, że bank ten proponuje nie tylko konto walutowe, lecz także rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Przykładem takiego jest rachunek Lion’s Prime (więcej: https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime).

Założenie powyższego rachunku jest bardzo korzystne, a to z uwagi na koszty – klienci nie muszą płacić m.in. za: wydanie karty płatniczej, wypłaty z bankomatów i przelewy krajowe w systemie Elixir. Może warto, abyś zainteresował się ofertą Lion’s Banku i zaoszczędził więcej niż dotychczas?

#wp

Komentarze

H
Hennniu 3 lutego 2019, godz. 23:09
Zgłoś

Ja o tyle banki rozumiem, że znam ich oczekiwania- chcą maksymalnie zarobić. Z tym, że też sądzę, że każdy człowiek powinien być traktowany tak samo, a więc ta bankowa oferta nie jest ogólnie atrakcyjna. Ja wolę wymieniać walutę na Gieldawalut.com, bo czy dysponuję w danej chwili mniejszymi czy większymi pieniędzmi, nie ma to wpływu na kurs przewalutowania, który zawsze jest dobry.

E
ewelina osa 26 stycznia 2019, godz. 21:37
Zgłoś

Czegoś tu nie rozumiem? Czy tylko zamożny klient ma prawo oszczędzać (bogacić się jeszcze bardziej)? A co z przeciętnymi ludźmi którym wymiana waluty też jest potrzebna? Bank o nich chyba zapomniał. Na szczęście e-kantory nie, Amronet np. każdemu klientowi oferuje również korzystną wymianę waluty i nikogo nie pyta o to jaki jest jego status majątkowy.

F
Franko 24 stycznia 2019, godz. 5:40
Zgłoś
Online

Ja banki jeśli chodzi o wymianę waluty, omijam szerokim łukiem. Najtaniej wychodzi wymiana online na Pluskantor, gdzie kursy są korzystne, a wypłata złotówek do wszystkich banków w Polsce jest bezpłatna. Ostatnio skorzystałam też u nich z odroczonej płatności - bardzo wygodne rozwiązanie, które działa bez zarzutu.

A
Anna 20 grudnia 2018, godz. 6:32
Zgłoś
za drogo

Nie wymieniam w bankach, bo to sie zupełnie nie kalkuje - ceny maja o kilkanaście groszy, albo i więcej wyższe niż kantory online, jak np. Gieldawalut. W dodatku w e-kantorze wymiana jest zdecydowanie wygodniejsza i szybsza. Dlatego ja banki omijam szerokim łukiem.

A
Alonzo 30 sierpnia 2018, godz. 21:45
Zgłoś
Oferta dla zamożnych?

I wszystko jasne. Banki mają takie kursy, że faktycznie tylko ktoś zamożny może sobie pozwolić na wymianę u nich:) Ja wymieniam na Pluskantor, bo dla mnie ważna jest każda złotówka,a tam wymiana jest bez prowizji i po kursie minimalnie wyższym niż kurs rynkowy.

R
roszko 9 sierpnia 2018, godz. 0:16
Zgłoś

Bank....w dodatku zagraniczny. Sądzę, że lepszym wyjściem są polskie e-kantory, a jest tutaj w czym wybierać zresztą. I nie trzeba być wcale zamożnym aby kupować za ich pośrednictwem walutę tanio. Często na Amronet.pl kupuję po 200-300 EUR i też mi się opłaca.

S
Stef 28 lipca 2018, godz. 1:19
Zgłoś
kantor dla ludzi

Korzystam z internetowej wymiany waluty na potrzeby firmy, mikrofirmy- jednoosobowej. Nie należę więc do tzw. zamożnych klientów, może kiedyś tak będzie;) W każdym razie póki też potrzebuję EUR regularnie i jakoś Pluskantor.pl - tam właśnie realizuję wymianę -oferuje mi jak każdemu rewelacyjne warunki pod kątem kursu przewalutowania jak i sprawności transakcji. Kantor dla ludzi, dla Polaków, dla wszystkich, nie tylko bogatych czy przedsiębiorców.

N
Natan 11 lipca 2018, godz. 13:57
Zgłoś

Właśnie, przecież jak ktoś szuka możliwie najbardziej oszczędnego miejsca do przewalutowania pieniędzy, to raczej nie ma ich nadmiaru, jak np. moja siostra która w CHF kredyt spłaca. Ona teraz kupuje franki na Gieldawalut.com i to jest kantor godny uwagi moim zdaniem. Dostępny dla wszystkich, z bardzo korzystnymi kursami, nawet jak chce się 200 zł przewalutować. A tym zamożnym klientom, np. dużym firmom też tu bardziej by się opłacało wymieniać walutę niż w banku, oszczędności byłyby ogromne.

L
Leszkun 19 czerwca 2018, godz. 21:18
Zgłoś

Wszystko super, tyko co z przeciętnym klientem,który musi dajmy na to wymienić walutę na wyjazd za granicę albo tak jak ja chce swoje zarobki w walucie wymienić na PLN? Taki klient to żaden klient zdaniem banków? Jak tak to "super" podejście. Inaczej działają e-kantory na szczęście i ja je serdecznie polecam, ile razy korzystałem z Amronet, nawet jak miałem 400 zł do przewalutowania kurs był korzystny tak jak i dla wszystkich, moglem korzystać ze wszystkich opcji jaki daje kantor, m.in. cashback. Uczciwie, bez dzielenia klientów na lepszych i gorszych, ta samo sprawnie czy to większe czy małe pieniądze.

P
Pan_dor 18 maja 2018, godz. 23:06
Zgłoś

Super kursy w niejednym kantorze internetowym widziałem, jednak trzeba też patrzeć na koszt, najlepiej żeby tak jak pluskantor.pl wymiany odbywały się bez prowizji.

Pokaż wcześniejsze komentarze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu