Poezja z Teatrem po Pracy - gość o. Tomasz Maniura

Poezja z Teatrem po Pracy - gość o. Tomasz Maniura

12.06.2017 12:32
MDK Lubliniec, fot. Cz. Włuka
Czytanie treści strony dostępne

Piątkowy ciepły wieczór 9 czerwca 2017 roku i na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem poetyckie spotkanie z o. Tomaszem Maniurą OMI. Spotkanie niezwykłe opatrzone tytułem „Radość życia”.

Ojciec Maniura przedstawił swoją interpretację radości życia opowiadając zgromadzonym anegdoty i krótkie historie ze swoich wypraw z młodzieżą w różne zakątki świata. Z każdej historii, szczególnie ze spotkań z prostymi, często ubogimi ludźmi różnych narodowości, wyłaniała się refleksja dająca radość i nadzieję. Było miło, sympatycznie, a o. Tomasz Maniura wyszedł ze spotkania ucieszony faktem, iż mógł w tak zabieganym dziś świecie spędzić czas z tak fajnymi ludźmi i mądrymi poetyckimi tekstami.

Aktorzy Teatru po Pracy dedykowali ojcu Tomaszowi dwa utwory muzyczne. Było radośnie i o radości właśnie. Były też momenty wzruszeń, a wszystko za sprawą wierszy Ewy Lipskiej, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Czesława Miłosza czy ks. Jana Twardowskiego. Nie zabrakło sympatyków Teatru po Pracy.

Dziękujemy ojcu Tomaszowi Maniurze oraz wszystkim przybyłym na spotkanie tego wieczoru. Do zobaczenia po wakacjach.

Galeria: Poezja z Teatrem po Pracy - gość o. Tomasz Maniura

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu