Nasz Powiat – Nasze Pasje  HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Nasz Powiat – Nasze Pasje HARMONOGRAM ZAJĘĆ

22.06.2017 11:26
Aneta Konieczny
Czytanie treści strony dostępne

Podczas tegorocznych wakacji czeka nas szósta odsłona projektu społecznego „Nasz Powiat – Nasze Pasje” zainicjowanego przez przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu w Lublińcu Anitę Naczyńską.

Idea projektu jest bardzo prosta - różne firmy, organizacje, stowarzyszenia, czy też osoby prywatne, poświęcają swój wolny czas i proponują bezpłatne zajęcia promujące swoje pasje oraz przedmiot działania. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów.
- Sześć lat temu, rozpoczynając projekt nie spodziewałam się, że nabierze on takiego rozmachu a grono jego organizatorów i uczestników powiększy się i obejmie swym oddziaływaniem blisko 2.000 osób z całego Powiatu Lublinieckiego. Na początku trudno było przekonać ludzi, że projekt się uda, że warto w nim wziąć udział i zawierzyć w jego przesłanie. W dzisiejszych czasach często słyszę „nie ma nic za darmo” a w naszym projekcie właśnie to jest sednem działania, bezinteresowne dzielenie się swymi zainteresowaniami i wiedzą. Działanie na rzecz innych ludzi, nie tylko nas uszlachetnia ale powoduje, że łatwiej innym zrozumieć naszą pracę i pasję. Zawsze jestem otwarta na nowe podmioty, które chcą przyłączyć się do naszego projektu i zaoferować coś ciekawego dla mieszkańców. Projekt w chwili obecnej jest bardzo popularny w całym powiecie a udział w nim jest swojego rodzaju nobilitacją, dlatego też z każdym nowym uczestnikiem projektu staram się zawsze rozmawiać i uczulać by oferowane przez niego zajęcia były realną wartością dla mieszkańców a nie tylko wiązały się z chęcią zareklamowania swojej działalności - mówiła Anita Naczyńska, pomysłodawczyni projektu.

Warto podkreślić, że od samego początku patronat nad projektem objął starosta Joachim Smyła, walnie przyczyniając się do jego rozwoju. Oczywiście projekt nie mógłby istnieć bez organizacji, które przeprowadzają zajęcia. Co roku jest ich więcej ale na szczególne podziękowania zasługują: STB Energia Lubliniec – Sonia Wachowska, Akademia Sztuk Walki – Marcin Makowski, X-Kinetic – Jacek Ruranski, którzy od samego początku wspierają nas swym udziałem w projekcie. Zapraszamy do udziału!

Galeria: Nasz Powiat – Nasze Pasje 2017

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu