Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie

Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie

25.07.2017 12:24
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W dniu 23.07.2017r. profilaktyk społeczny i dzielnicowy lublinieckiej Komendy Policji uczestniczyli w pokazie ratownictwa wodnego zorganizowanym przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dla wszystkich osób wypoczywających na terenie Ośrodka GOSIR w Koszęcinie.

Ratownicy pod kierownictwem Tomasza Rybaka zaprezentowali podstawowe style pływackie oraz techniki udzielania pomocy osobie tonącej przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Zaprezentowano również techniki holowania w wodzie osoby nieprzytomnej przez ratownika, procedurę wyciągania poszkodowanego z basenu oraz technikę resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych nad wodą oraz przestrzegali przed nadużywaniem alkoholu w takcie wypoczynku nad wodą. Podkreślili również szczególną rolę jaką pełni ratownik na kąpielisku. Na koniec policjanci rozdali ulotki promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” i materiały dotyczące aplikacji mobilnej „Moja Komenda” a także odpowiadali na pytania dzieci i młodzieży.

Było to już kolejne wspólne przedsięwzięcie lublinieckich policjantów i ratowników WOPR w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Galeria: Pokaz ratownictwa wodnego w Koszęcinie

Zobacz całą galerię

Komentarze

Obserwatorka 2017-07-27, 10:35:21
Zgłoś
Pokaz świetny! Szkoda tylko, że nie wspólnieliście o Soni Konefał i Krzysztofie Piosek (Ratownicy Gosir) bo to głównie ich zasługa.
uczestnik 2017-07-25, 22:30:38
Zgłoś
Pokaz naprawdę robił wrażenie. Ratownicy pokazali wiele w naprawdę dobrym stylu.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu