Służyć innym...Życzliwość wywołuje życzliwość

Służyć innym...Życzliwość wywołuje życzliwość

25.09.2017 12:10
P.W.
Czytanie treści strony dostępne

Wrzesień jest wyjątkowym miesiącem w naszych kalendarzach. Zaczyna się nowy rok szkolny. Poznajemy nowych ludzi, a niektórzy rozpoczynają nową prace. W głowach mamy jeszcze zapach latach i ciepłych chwil, a w głowach harcerskich tlą się wspomnienia z obozu czy wędrówek po górach. Wrzesień to też początek roku harcerskiego w całej organizacji – drużyny przejmuje nowa kadra, ze świeżą siłą zapraszając nowych harcerzy w swoje kręgi, czekając niecierpliwe na wszystkie niespodzianki ukryte w planach pracy. Hufiec ZHP Lubliniec harcerski start miał 23. września w Chorzowie.

W minioną sobotę na terenie Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie odbyła się Harcerska Impreza Plenerowa pod tytułem „HarcZagadki”. HIP to zbiórka wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów z województwa śląskiego, to wyjątkowe wydarzenie wypełnione ciekawymi zajęciami. 80 zuchów i harcerzy wraz z członkami komendy Hufca ZHP Lubliniec uczestniczyło w sobotnich zajęciach. Co prawda pogoda nie rozpieszczała uczestników imprezy, ale to nie przeszkodziło nikomu, aby sobotni dzień spędzić w wyjątkowym gronie przyjaciół. Podczas uroczystego apelu odbyła się wzniosła uroczystość. Związek Harcerstwa Polskiego jest silny nie tylko dzięki instruktorom, ale także dzięki sile i zaangażowaniu niezawodnych przyjaciół. Dla takich osób w podziękowaniu za ich wkład jest przygotowany specjalny tytuł. Do grona wyróżnionych dołączył Burmistrz Miasta Lublińca pan Edward Maniura, który otrzymał z rąk przedstawiciela Naczelnika ZHP tytuł „Niezawodnego Przyjaciela ZHP”. Jego symbolem jest Laska Skautowa. Wyróżnienie jest nadawane przyjaciołom, którzy na co dzień nie należą do harcerskiej rodziny, a bardzo mocno wspierają harcerskie działania.

W ostatnich latach zawęziła się współpraca Hufca ZHP Lubliniec z magistratem oraz Panem Burmistrzem. Dzięki dotacjom i pomocy udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, m.in.: półkolonie na terenie bazy w Kokotku, gry miejskie oraz imprezę Patriotyczny Lubliniec. Pan Burmistrz jest świetnym przykładem osoby, która piastując funkcję publiczną, pamięta o służbie i pomocy innym.

Po uroczystym apelu reprezentacja Hufca udała się na grę terenową. W poszukiwaniu różnych punktów i zadań harcerze mogli zwiedzić Chorzowskie ZOO. Na koniec wycieczki druhna Komendant pwd. Iwona Legencka przygotowała specjalną niespodziankę. Wizyta w śląskim planetarium i gwiezdny seans był podziękowaniem dla harcerzy i instruktorów za ciężką pracę, którą wykonali podczas tegorocznej akcji letniej.

13 września okazał się bardzo szczęśliwy dla dwójki harcerzy z naszego Hufca. Druhna Zuzanna Pradela oraz druh Błażej Widera mieli okazję uczestniczyć w konkursie dla licealistów zorganizowanym przez JW Komandosów i Klub Garnizonowy z okazji „Dnia Weterana”. Pytania w konkursie obejmowały zakres II Wojny Światowej, jak również historię JWK. Na uroczystej gali można było zobaczyć piękny spektakl teatralny o tematyce Powstania Warszawskiego. W uroczystości brali również udział kombatanci z tamtego okresu – każdy z uczestników mógł posłuchać historii z tamtych lat. Druhna Zuzia zdobyła Grand Prix, uzyskując największą ilość punktów.

Harcerska Akcja Letnia w ośrodku w Kokotku przebiegała bardzo sprawnie i wzorowo. Podczas wakacji pod namiotami i gościło ponad 500 uczestników. Po wielu latach przerwy na swój obóz przyjechali harcerscy przyjaciele z Hufca ZHP Koszalin. Skauci Króla, którzy są bardzo częstym gościem kokotkowych lasów, spędzili mile czas.

Harcerski Start już ruszył. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych harcerską przygodą w nasze szeregi. Każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie. Na stronie Hufca znajdziecie Państwo aktualną rozpiskę zbiórek wszystkich lublinieckich drużyn .

Galeria: Służyć innym...Życzliwość wywołuje życzliwość

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu