Lublinieckie badmintonistki medalistkami Mistrzostw Polski !

Lublinieckie badmintonistki medalistkami Mistrzostw Polski !

08.12.2017 13:09
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Juniorki STB Energii Lubliniec zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Białystok 1- 3 grudnia 2017 r.
Drużynę Juniorek STB Energii Lubliniec tworzą : Ania Czempik, Agnieszka Foryta, Eliza Kwiatkowska, Hania Szymańska i Zuzia Luban, trenerzy - Sonia Wachowska, Maciej Ociepa.


Drużynowe Mistrzostwa Polski polegają na rozgrywaniu meczów pomiędzy drużynami klubowymi. W takim meczu rozgrywa się pięć spotkań - trzy gry pojedyncze i dwa deble. Żeby wygrać cały mecz z przeciwnym zespołem, trzeba wygrać co najmniej trzy gry z rozegranych pięciu gier.
W drodze do brązowego medalu zawodniczki STB stoczyły cztery "duże" mecze z drużynami : 3-2 z KS Yonex Team Lublin ( w którego barwach gra wychowanka STB Energii Lubliniec - Ola Ptak), 5-0 z UKS Hubal Białystok, 1-4 z MKS Orlicz Suchedniów i 2-3 z UKS Unia Bieruń.
Najbardziej emocjonujący i decydujący o zdobyciu medalu był mecz z drużyną z Lublina. Po przegranych dwóch singlach ( w tym przegrany w końcówce świetny, bardzo zacięty trzy setowy mecz Agnieszki Foryta kontra Ola Ptak), o dalszych losach decydował mecz deblowy Szymańska/Foryta - Wiśniewska/Ptak. Lublinieckie badmintonistki dość gładko przegrały pierwszy set i wizja możliwości zdobycia medalu zaczęła się bardzo oddalać ... Jednak dwa kolejne sety należały już do pary zawodniczek STB, a po wygranych dwóch kolejnych meczach ( trzeci singel i drugi debel ) rywalizacja STB Energia - KS Yonex Team zakończyła się zwycięstwem lublinieckich badmintonistek 3-2.
Udział zawodniczek STB Energii ( i zdobycie medalu w Mistrzostwach Polski ) nie byłby możliwy bez pomocy Piekarnia - Ciastkarnia Michał Łubowski. Dziękujemy bardzo za wsparcie!
Zawodniczki nie mają "chwili oddechu", od poniedziałku rana wróciły do treningowego reżimu ( sześć treningów tygodniowo ), bo przed zawodniczkami jeszcze w tym roku kalendarzowym Indywidualne Mistrzostwa Polski 15-17 grudnia 2017.

 

Galeria: Lublinieckie badmintonistki medalistkami Mistrzostw Polski !

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu