Zjazd ZHP wybrał nowego komendanta

Zjazd ZHP wybrał nowego komendanta

17.01.2018 9:17
phm. Piotr Widera rzecznik Hufiec ZHP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

12 stycznia, w Ośrodku Harcerskim w Kokotku, odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Lubliniec, którego celem było wybranie nowych władz Hufca. Zgromadzeni na Zjeździe instruktorzy i instruktorki, jednogłośnie wybrali na funkcję Komendanta Hufca druha hm. Mariusza Maciów.

 W skład nowej Komendy weszły także druhny: pwd. Karolina Widera, pwd.Olga Spychała, pwd.Dominika Beszoner oraz druh pwd. Błażej Widera. Zjazd dokonał wyboru nowej Komisji Rewizyjnej, która od piątku, pracuje w składzie: przewodniczący druh phm.Kajetan Zbączyniak, oraz druhny hm.Ewa Knebel i hm.Jolanta Cecota.

Podczas Zjazdu, ustępującą Komendantkę Hufca, druhnę phm Iwonę Legencką uhonorowano - Złotą Odznaką za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej, którą wręczyła druhna hm Anna Peterko, Komendantka Chorągwi Śląskiej.

Rok 2018 jest dla harcerzy rokiem wyjątkowym. Senat RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2018 - Rokiem Harcerstwa. Świętować bowiem będzie ono 100- lecie istnienia ZHP. Latem, harcerze i harcerki z całej Polski spotkają się na Jubileuszowym Zlocie w Gdańsku. Nie zabraknie tam również reprezentacji Hufca Lubliniec, który pod koniec sierpnia obchodzić będzie swoje 95-lecie.

Na ten rok, lublinieccy harcerze, zamierzają zorganizować kilkanaście imprez, podczas których każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł poczuć smak harcerskiej przygody. Pierwsza okazja, już niebawem – 22 lutego. Tego dnia, po raz kolejny na lublinieckim rynku, świętować będziemy Dzień Myśli Braterskiej, na który już dzisiaj zapraszamy druhny i druhów, ze wszystkich harcerskich pokoleń.

Tymczasem, za kilka dni w Ośrodku Harcerskim w Kokotku, rozpocznie się Harcerska Akcja Zimowa, podczas której, zuchy, harcerze i harcerki naszego Hufca, będą bawić się, odpoczywać, ale także zdobywać sprawności i stopnie. Poznają nowych przyjaciół, przeżyją wspaniałe przygody.

Komentarze

markopolo 2018-01-17, 21:41:50
Zgłoś
Gratulacje dla nowej Komendy Hufca i życzenia twórczej pracy w najwspanialszej organizacji na świecie.
Y5F44K24E 2018-01-17, 17:10:06
Zgłoś
maciej
Krzysztof Zbączyniak kawaler Orderu Uśmiechu.
Y5F44K24E 2018-01-17, 17:10:02
Zgłoś
maciej
Krzysztof Zbączyniak kawaler Orderu Uśmiechu.
Marek 2018-01-17, 16:52:56
Zgłoś
ZHP Kokotek
Jedynym kto się zajmował ZHP w Kokotku był pan Zbonszczeniak. Po jego odejściu było tylko gorzej i wątpię czy to się zmieni.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu