Stwórzmy WSPÓLNIE „CAMPUS MISERICORDIAE”

Stwórzmy WSPÓLNIE „CAMPUS MISERICORDIAE”

18.02.2018 19:41
R. G. - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Po 35 latach, przy Naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do DOBRYCH SPOTKAŃ, czyli  CAMPUS MISERICORDIAE. Potrzebna jest nam Twoja pomoc, drogi Przyjacielu! Jeżeli chciałbyś wesprzeć tą akcję kliknij "czytaj dalej", a dowiesz się co możesz zrobić, aby pomóc. 

Przed 35 laty w naszej Parafii oddano do użytku Dom Katechetyczny. Miały się w nim docelowo odbywać katechezy. Później spełniał on funkcję Domu Rekolekcyjnego dla Dzieci Maryi. Przez ostatnie kilkanaście lat jest on wykorzystywany do spotkań wspólnot działających w naszej Parafii. 

Po tylu latach, właśnie TERAZ, właśnie w TYM MIEJSCU chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do DOBRYCH SPOTKAŃ, czyli CAMPUS MISERICORDIAE. Byłoby to miejsce, które służyłoby nie tylko mieszkańcom naszej Parafii, ale także pielgrzymom, którzy licznie przybywają do naszego Sanktuarium, zaś młodzież chcielibyśmy zapraszać jak niegdyś – na rekolekcje! Dom ten posiada ogromny, ale niestety niewykorzystany potencjał.  Przeżył już on trochę lat i potrzebuje kosztownej odnowy. Stolarka okienna wymaga natychmiastowej wymiany. Pokrycie dachowe czeka na poprawki dekarskie, a kto wie czy w niektórych miejscach nie będzie konieczna wymiana. Ściany zewnętrzne budynku należałoby również ocieplić, jednak najważniejsze na ten moment jest zamontowanie ogrzewania, ponieważ w obiekcie nie ma żadnej instalacji grzewczej, ani kotła. Niestety bez Waszej pomocy nie damy rady! 

Pragniemy prosić nie tylko o wsparcie duchowe, ale także o pomoc materialną oraz finansową. Dlatego, jeśli Drogi Przyjacielu spodobał Ci się ten pomysł, to możesz wskazać nasz projekt, jako cel, na który przeznaczysz 1% swojego podatku za 2017 rok. Wystarczy wpisać numer KRS organizacji, z którą współpracujemy: 0000365792 oraz podać w polu  „Cel szczegółowy 1%” hasło „LUBECKO”.  Prosimy także wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych osobowych, abyśmy mogli poznać konkretną kwotę, która została przeznaczona na to dzieło.

Istnieje również możliwość wpłacenia darowizny na ten cel na nasze konto bankowe:
Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
ul. Główna 42; 42-700 Lubecko
Nr konta: 18 1050 1142 1000 0023 5513 4566
Tytuł przelewu: „Dom Katechetyczny”

Z serca dziękujemy za każdą okazaną pomoc!
DUSZPASTERZE PARAFII W LUBECKU

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu