Modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1 ZDJĘCIA

W tym roku ruszy długo oczekiwana modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lublińcu (ul. Słoneczna 13). Pierwotnie generalny remont miał się odbyć w zeszłym roku, ale ze względu na nową ustawę dotyczącą zmian w oświacie plany musiały zostać przełożone na późniejszy termin. Wczoraj wyłoniono na drodze przetargu firmę, która wykona remont.

Remont Przedszkola Miejskiego nr 1 mieszczącego się przy ul. Słonecznej 13 w Lublińcu miał się odbyć już w zeszłym roku. W związku z wprowadzeniem ustawy o nowym ustroju szkolnym tj. powrotu do ósmoklasowej szkoły podstawowej oraz w następstwie decyzji Rady Miejskiej o funkcjonowaniu w Lublińcu czterech szkół podstawowych miasto zmuszone zostało przesunąć remont przedszkola na rzecz dostosowania pomieszczeń dla młodszych uczniów w placówkach gimnazjalnych. 

Zgodnie z zapowiedzią modernizacja została przesunięta na ten rok. Wczoraj została wyłoniona firma, która wykona remont, a dokładnie w terminie od 2 maja do 24 sierpnia. Oznacza to, że budynek Przedszkola Miejskiego nr 1 funkcjonować będzie w roku szkolnym 2017/2018 tylko do końca kwietnia. W maju i w czerwcu zajęcia dla dzieci odbywać się będą w wynajmowanych pomieszczeniach w Szkole Podstawowej nr 4 w Lublińcu (ul. Wilimowskiego). 

Mamy nadzieję, że nie pojawią się opóźnienia w modernizacji Przedszkola nr 1. Przypomnijmy, że w zeszłym roku nie udało się w terminie oddać remontowany budynek Przedszkola nr 8 i we wrześniu wszystkie roczniki miały zajęcia na jednej sali baletowej w MDK Lubliniec. 

Prace będą mogły ruszyć jeszcze przed miesiącem majem, jednakże muszą to być roboty niezakłócające funkcjonowanie placówki. Pracy jest dużo ponieważ dokumentacja zawiera instalacje elektryczną, co, gazową, wentylacji z klimatyzacją, wodno-kanalizacyjną, kotłownię, czy przyłącza kanalizacji deszczowej, czy zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Przetarg wygrała firma Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek z Chwostka za kwotę 2 011 474,03 zł

tagi: Lubliniec, powiat lubliniecki, przedszkole, przedszkole Lubliniec
2018-03-22 12:58:52 Lubliniec.Info

Galeria: Modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1 za 2 mln zł

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Avi 2018-03-22, 22:22:31

#free_jaca
Trzeba było remont oddać Bogusławowi Łęcinie Było by tanio, papier pięćetka i ściana jak szkło!

  Zgłoś komentarz

duuuzo kasy 2018-03-22, 21:28:05

dwie banie za remont...masakra

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x