Ogólnopolski Konkurs Literacki

Ogólnopolski Konkurs Literacki "Literacki SMS" w ZSOT

24 marca 2018, godz. 0:35
ZSOT - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

21 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Literacki sms. Poezja i proza na 160 znaków". Konkurs odbywał się po raz ósmy. Jego patronami honorowymi byli: posłowie Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Śląski oraz Starosta Lubliniecki.

 

W tym roku do ZSOT wpłynęło ponad 500 prac. Jury nagrodziło 12 osób. Grand Prix otrzymała Aleksandra Stankiewicz z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Nagrodę Specjalną dla uczestnika reprezentującego Ziemię Lubliniecką wręczono Milenie Resce z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ciasnej. Milena przyjechała do Lublińca wraz ze swoją polonistką, Ewą Nowak. Pozostałe nagrody pojechały do: Lublina, Warszawy, Świebodzina, Nowej Wsi Lęborskiej, Gliwic, Sosnowca, Częstochowy, Radomska, Wrocławia i Nowego Targu.

Cenne nagrody ufundował Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, a fundatorami Grand Prix i Nagrody Specjalnej tradycyjnie byli posłowie: Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron.

Finał konkursu przypadł na Światowy Dzień Poezji i Dzień Talentów w ZSOT. Uczniowie liceum i technikum mieli okazję pochwalić się również swoimi zdolnościami: aktorskimi, wokalnymi, plastycznymi, fotograficznymi, recytatorskimi, a nawet technicznymi i kulinarnymi i oczywiście literackimi.

 

Galeria: Ogólnopolski Konkurs Literacki "Literacki SMS" w ZSOT

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu