Bank, Matematyka i Ty: Kochanowice najlepsze

16 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej w Kośmidrach spotkali się uczestnicy VI Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „Bank, Matematyka i Ty”. W konkursie wzięło udział 7 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu lublinieckiego: Szkoła Podstawowa w Kochanowicach, Szkoła Podstawowa w Lisowicach, Szkoła Podstawowa im. Św. E. Stein KSW w Lublińcu, Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Małych, Szkoła Podstawowa w Pawonkowie, Szkoła Podstawowa w Sadowie, Szkoła Podstawowa w Kośmidrach. 

Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością rachunkową w zakresie obliczeń procentowych, znajomością pojęć z dziedziny ekonomii, a także umiejętnościami praktycznymi , takimi jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów. Nie bez znaczenia była też strategia gry zespołu, która okazała się szczególnie ważna w ostatniej rundzie, kiedy to punkty można było zdobyć, ale równie łatwo stracić. Oprócz tradycyjnych zadań rachunkowych organizatorzy przygotowali też zadania niespodzianki, np. układanie puzzli na czas czy rebusy z sentencjami o pieniądzach. Nieoczekiwanie najtrudniejsze okazało się przeliczenie garści bilonu i podanie dokładnej kwoty. Najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kochanowicach, którzy znaczną przewagą punktową zajęli I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Kośmidrach, a III miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sadowie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Gościem specjalnym konkursu była Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Lublińcu pani Barbara Szczygieł, która w imieniu sponsorów, wręczyła nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom. Patronatu konkursowi udzielili i nagrody ufundowali: Starosta Lubliniecki Joachim Smyła, Gmina Pawonków, Bank PKO BP Oddział 1 Lubliniec, SKO Kośmidry.

tagi: Kochanowice, Kośmidry, edukacja
2018-04-23 09:14:52 Iwona Kępa

Galeria: Bank, Matematyka i Ty 2018

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x