Natalia Kublica finalistką konkursu

Natalia Kublica finalistką konkursu "Prawda i Kłamstwo o Katyniu"

07.05.2018 8:43
Anna Janik
Czytanie treści strony dostępne

23 kwietnia 2018 r. w sali Parnasoss w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się gala IX Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Konkurs został zorganizowany przez Jadwigę Wiśniewską, poseł do Parlamentu Europejskiego. 

W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiło 167 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w regionie. Niezmiernie miło nam zakomunikować, że Natalia Kubica, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, znalazła się w gronie finalistów tego ważnego i prestiżowego konkursu. Jej praca pt. „SKRZYPEK NA NIELUDZKIEJ ZIEMI. RZECZ O MIKOŁAJU SAKŁAWSKIM” została wyróżniona w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

O randze konkursu, świadczą m.in. słowa jego organizatorki, Pani Jadwigi Wiśniewskiej, która na uroczystości wspomniała iż: „Dziś, Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu” zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń historycznych województwa śląskiego i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do poszukiwania i odkrywania prawdy o tym bolesnym fragmencie naszej historii”.
Wyróżnieni uczniowie odebrali gratulacje i nagrody z rąk Pani Europoseł, której towarzyszyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer oraz Dyrektor Oddziału IPN w Katowicach dr Andrzej Sznajder.

Katarzyna Koza

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu