Miasteczko zawodów

Miasteczko zawodów

16.05.2018 11:09
Anna Weber
Czytanie treści strony dostępne

Dnia 15 maja b. r. z inicjatywy doradcy zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery w Lublińcu - Anny Weber oraz pedagoga Zespołu Szkół w Lubecku - Marioli Strzody , zorganizowano przedsięwzięcie edukacyjno- zawodowe pt. „Dzień Doradztwa Zawodowego – Miasteczko Zawodów”, zaadresowane dla tegorocznych absolwentów tutejszego gimnazjum.

Podczas trwania imprezy młodzież gimnazjalna miała możliwość uczestniczyć w zajęciach grupowych omawiających zagadnienia przyszłościowych i rozwojowych zawodów na rynku pracy oraz szeroko pojętej aktywności i przedsiębiorczości w życiu osobistym i zawodowym. Zainteresowani uczniowie mieli okazję skorzystać z konsultacji indywidualnych dotyczących dalszej ścieżki kształcenia i wyboru przyszłego zawodu. Podczas spotkania z młodzieżą ,Anna Weber w wyczerpujący sposób omówiła etapy planowania ścieżki rozwoju , zwracając szczególną uwagę na wyznaczniki sukcesu zawodowego, cele i priorytety jakie stawia sobie każdy młody człowiek stojący u progu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i przyszłej profesji zawodowej. Swoją bogatą ofertę edukacyjną zaprezentowały dla gimnazjalistów również przedstawiciele ze szkół średnich i zawodowych z Lublińca.
Warto jednocześnie podkreślić, że młodzież planując swoją przyszłość zawodową musi realnie ocenić swoje szanse edukacyjne i dopasować zdobyte kwalifikacje w wyuczonym zawodzie do konkurencyjnego rynku pracy . Odpowiedzialny wybór zawodu jest istotnym ogniwem w kształtowaniu własnego planu rozwoju, a zatem jest gwarancją osiągnięcia sukcesu i zadowolenia w życiu osobistym , zawodowym i społecznym.
Dzień Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół w Lubecku na stałe wpisuje się w kalendarz działań jednostki MCK w Lublińcu i tutejszej placówki oświatowej.

Anna Weber- doradca zawodowy– MCK Lubliniec

fot. Mariola Strzoda- pedagog Zespołu Szkół w Lubecku

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu