Twoje TAK ma ZNACZENIE III Edycja

Twoje TAK ma ZNACZENIE III Edycja

16.05.2018 11:09
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

W Dzień Matki, tj. 26 maja w Lublińcu odbędzie się największa impreza prozdrowotna w regionie - Twoje TAK ma ZNACZENIE. Podobnie jak w zeszłych latach mieszkańcy Lublińca i powiatu lublinieckiego będą mogli bezpłatnie sprawdzić swój stan zdrowia poprzez przeprowadzenie badań oraz konsultacji z lekarzami. W 2016 przeprowadzono 1000 badań, w zeszłym roku już liczba wynosiła już 1700. Popołudniu zapraszamy na część artystyczną. Głównym celem wydarzenia jest promowanie transplantacji w naszym kraju. Cała impreza odbędzie się na Bulwarze Franciszka Grotowskiego.

W godzinach 11:00 - 16:00 panel BEZPŁATNYCH badań wraz z konsultacjami lekarskimi: pomiary glikemii z kropli krwi, pomiar cholesterolu z kropli krwi, ciśnienia tętniczego, spirometria, smokolizery dla palaczy, EKG, Kardiolog, Kardiobus - kondycja i wiek serca, Pinkbus - profilaktyka raka piersi, USG pęcherzyka żółciowego na obecność złogów, stoisko okulistyczne, Osteobus - osteoporoza, Słuchbus - badanie słuchu, Stanowisko fizjoterapeuty z badaniem wad postaw u dzieci, nauka badania piersi z użyciem fantomów prowadzona przez Lublinieckie Amazonki, Radiolog, Hematolog - Onkolog dziecięcy, badanie składu ciała wraz z konsultacjami Dietetyka, badanie kondycji skóry, zdrowa żywność.
Dodatkowo aktywne krwiodawstwo w Krwiobusie oraz rejestracja w DKMS, oddanie włosów zgodnie z założeniem Fundacji Rak'n'Rol.

Poza tym miasteczko z atrakcjami skierowanymi do najmłodszych wraz z miasteczkiem językowym, liczne zabawy, konkursy, zajęcia aktywizujące dla osób starszych. W godzinach 16:00 - 18:00 część artystyczna z pokazami akrobatycznymi oraz sportowymi. Zwieńczeniem całodniowej kampanii, o godz. 18:00 będzie koncert laureatów I -go Przeglądu Muzycznego ,,Życie jest piękne bo..'' rozpoczęty występem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, a o godz. 19:30 koncert zespołu ,,PróbA Generalna"

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu