Ogromny sukces lublinieckiej badmintonistki !

29.05.2018 12:21
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Złoty medal Zuzi Luban (STB Energia Lubliniec) na Polish U17 Open Głubczyce 2018! Lubliniecka badmintonistka na najwyższym podium wysłuchała hymny narodowego ... Radość , wzruszenie, duma... To największy sukces lublinieckiego badmintona- mówi trenerka STB Energii Lubliniec Sonia Wachowska. Do tej pory chwaliliśmy się medalami Mistrzostw Polski, medalami na międzynarodowych turniejach, ale złoto na "International" pierwsze ! Nie nastawialiśmy się na taki wynik i pojechaliśmy na ten prestiżowy międzynarodowy turniej bez aspiracji do medali, Zuzia miała z głowy zdjętą presję wyniku ( która bardzo ciąży np. na Mistrzostwach Polski ) i zagrała rewelacyjny turniej . Jak to określił trener Plesbad Pszczyna - Damian Pławecki "grała jak z nut " ! A ja,też muzycznie, bym określiła, że zagrała koncertowo !

W tym międzynarodowym turnieju uczestniczyli najlepsi badmintoniści z wielu krajów Europy.

Już w pierwszym meczu przeciwniczkami Zuzi Luban i Tosi Marszałek (Plesbad Pszczyna) były Angielki

(Lisa Curtin - jak się okazało srebrna medalistka singla w tym turnieju i Ashwati Nair). Po świetnym trzysetowym meczu polska para odnotowała zwycięstwo.

W grze mieszanej Zuzia Luban/Mikołaj Wrzalik ( Matchpoint Ślęża, trener Paweł Prądziński) po pierwszej wolnej rundzie, w drugiej zmierzyli się z parą Iakovos Acheriotis (Cypr)/Denisa Stemate (Rumunia), z którą wygrali w dwóch setach i przeszli do kolejnej rundy pucharowo rozgrywanego turnieju. Kolejny mecz rozegrali z parą czeską - Tadeas Brazda/Adela Chadimova, pewnie pokonując przeciwników w dwóch setach i zapewniając sobie udział w ćwierćfinale. Tam czekał na nich bardzo trudny przeciwnik. Para z Czech Lukas Franek/Nela Nemcova postawiła bardzo twarde warunki, pierwszy set nasza para przegrywała 18 - 20, jednak obroniła dwie lotki setowe i wygrała 22- 20. Druga partia padła łupem czeskiej pary i o wszystkim decydował tie break. Mikołaj z Zuzią koncertowo rozegrali go pod względem taktycznym i pewnie wygrali 21- 13. Po wygranej awansowali do półfinału , który rozegrany był w niedzielę, już trzecim dniu badmintonowych potyczek w Głubczycach.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nastawienie Zuzi i Mikołaja było jedno - wygrać mecz z Rosyjską parą Danil Dubovenko/Maria Golubeva i zagrać w finale.

Pierwszy set półfinału miał dramatyczny przebieg, po początkowym prowadzeniu polskiej pary inicjatywę przejęli Rosjanie i mieli w górze lotkę setową 20-19. Kolejny raz Zuzia z Mikołajem wytrzymali psychicznie końcówkę i wygrali 23-21 po bardzo dobrych akcjach. Drugi set to popis gry Zuzi i jej partnera i pewna wygrana 21-15. W finale w końcu mieli okazję zagrać z polską parą Dominika Chojnacka/Jakub Suszyński . Wygrana 21-16 i 21- 12 wyłoniła złotych medalistów w grze mieszanej na Polish U 17 Open Głubczyce 2018.

Zuzanna Luban STB Energia Lubliniec i Mikołaj Wrzalik Matchpoint Ślęża złotymi medalistami !