Kolejny projekt dla lublinieckich seniorów

Kolejny projekt dla lublinieckich seniorów

21.06.2018 10:37
MOPS Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

„Dodajmy życia do lat” to kolejny projekt skierowany do lublinieckich seniorów, na który środki pozyskane zostały w ramach konkursu zorganizowanego przez Samorząd Województwa Śląskiego. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „ZŁOTE LATA” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zadanie realizowane będzie do 31 października br. i ma na celu podniesienie jakości życia osób w podeszłym wieku. Projekt o charakterze terapeutyczno – edukacyjnym skierowany jest do osób narażonych na wystąpienie depresji i demencji bądź z rozpoznaniem wczesnych objawów w/w zaburzeń.

Działania projektowe obejmujące warsztaty psycho-edukacyjne z psychologiem, psychiatrą i dietetykiem, warsztaty aktywizujące prowadzone przez młodzież oraz zajęcia z arteterapii z elementami terapii reminiscencyjnej odbywać się będą na terenie miasta Lublińca, w pomieszczeniach „Klubu Seniora”, co w zamyśle realizatorów przyczyni się do promocji tego miejsca, będącego przyjaznym dziennym domem dla seniorów. Wyjazdowe warsztaty edukacyjno-rekreacyjne realizowane będą w Pszczynie i Kokotku.

Spotkanie podsumowujące projekt zaplanowano w październiku. Miesiąc październik to szczególny okres, kiedy uwaga świata nakierowana jest na osoby starsze - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a kilkanaście dni później Europejski Dzień Seniora, ponadto 10 dzień października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Włączając się w różnorodne ogólnoświatowe działania mające na celu poprawienie jakości życia osób starszych i zapobieganie niepożądanym sytuacjom takim jak niepełnosprawność czy dyskryminacja ze względu na wiek, właśnie w tym miesiącu zaplanowano uroczyste zakończenie projektu.

Rekrutacji uczestników projektu tj. 18 osób w podeszłym wieku z problemami psychicznymi - depresją i demencją dokonają członkowie Stowarzyszenia we współpracy z pracownikami socjalnymi MOPS oraz pracownikami Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora” i lekarzami rodzinnymi.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu