Trzecie miejsce Akademii Sportowej Basket Eltraf Lubliniec w Częstochowskiej Lidze Koszykówki.

21.06.2018 11:13
Czytanie treści strony dostępne

Zespół prowadzony przez grającego trenera Adama Richtera kończy rozgrywki w Lidze Częstochowskiej na najniższym poziomie podium, pokonując drużynę z Kamienicy Polskiej. Rywalizacja tej pary była bardzo wyrównana, były potrzebne trzy spotkanie aby poznać brązowego medalistę Ligi.

W pierwszym meczu Basket kontrolując spotkanie wygrał u siebie 101:96 , w drugim meczu wyjazdowym ,zespół z Lublińca przegrał jednym punktem 89:90 posiadając na 10 sekund przed końcem spotkania piłka wprowadzając ją spod kosza przeciwnika , niestety rzuty oddane przez zawodników Basketu nie znalazły drogi do kosza i był potrzebny mecz trzeci , który był rozgrywany w Lublińcu . W spotkaniu o wszystko, gospodarze po połowie prowadzili już 48:19 i wydawało się że mecz jest już rozstrzygnięty , jednak losy tego spotkania mogły zostać odwrócone , po trzeciej kwarcie Basket Eltraf prowadził tylko 10 punktami (60:50) i na swoim koncie po 4 faule mieli Adam Pietrzik i Adam Richter. Ostatecznie zespół z Lublińca wygrał czwartą kwartę 21:16 kończąc spotkanie wynikiem 81 :66 i kończąc Ligę Okręgową na 3 miejscu. W trakcie oficjalnego zakończenia ligi wyróżniony został grający trener Richter Adam, który zdobył 350 punków w trzynastu spotkaniach, był również najlepszym zawodnikiem z dystansu rzucając 47 razy za trzy punkty. Bardzo dobry sezon miał również kapitan zespołu Adam Pietrzik i rzucający obrońca Basketu Sebastian Pasieka. Pierwszy z nich zdobył dla zespołu z Lublińca 290, a drugi 299 punktów, klasując się odpowiednio na czwartym i drugim miejscu strzelców ligi .
Skład zespołu seniorów Marcin Gołombowski ,Marcin Taszarek , Piotr Majewski , Denis Krafczyk ,Oskar Augustynowicz ,Daniel Pełka ,Tomasz Kamiński, Sebastaian Pasieka ,Patryk Wichary ,Adam Pietrzik ,Piotr Machnik , Czech Mikołaj, Wacław Długosz i grający trener Richter Adam