Festiwal Życia Kokotek - dzień 2 FOTO

Festiwal Życia Kokotek - dzień 2 FOTO

04.07.2018 10:49
Niniwa
Czytanie treści strony dostępne

Wtorek był pierwszym pełnym dniem Festiwalu Życia. Pełnym zarówno pod kątem realizacji całodniowego programu, jak i pełnym treści.

Chrzest, czyli temat przewodni festiwalowego wtorku, powtarzał się we wszystkich punktach programu. Jak przekazał pierwszy prelegent, ks. Kuba Bartczak „Chrzest jest bramą do wszystkich sakramentów, prowadzi człowieka i skutkuje wylaniem kolejnych łask”. Uczestnicy zostali również zachęceni do pamiętania o swoim chrzcie i rodzicach chrzestnych.

O swoim pierwszym sakramencie na pewno pamiętał wtorkowy gość panelu dyskusyjnego. W ramach tematu „Wiara w polityce”, festiwalowicze mogli zadawać pytania Wojewodzie Śląskiemu, panu Jarosławowi Wieczorkowi. Odpowiadając na rozmaite pytania, pan Wojewoda zachęcał obecnych do podejmowania działań społecznych, uświadamiając, że jeżeli braknie działaczy i polityków z dobrymi wartościami, przyszłość będzie kreowana bez tych wartości. Panel dyskusyjny odbywał się w ramach codziennej sesji warsztatów. W środę na pytania młodzieży odpowiadać będą rodzice prezydenta Andrzeja Dudy, państwo Janina i Jan.

Po południu odbyło się nabożeństwo wód Jordanu. Uczestnicy, po jego przeżyciu, byli naprawdę zachwyceni, chociaż jak sami mówili, nie było w nim nic nadzwyczajnego. „Kapłani stali w albach po kolana w wodzie, a my podchodziliśmy i wypowiadaliśmy swoje imiona. Każdy usłyszał, że jest umiłowanym synem czy córką Boga. Odnowiliśmy też przyrzeczenia chrzcielne. Nie wydarzyło się w tym wszystkim nic nadzwyczajnego, jednak uderzało piękno samego człowieka, jako stworzenia Boga” - zrelacjonowała Paulina Szuścik, jedna z uczestniczek.

Na koniec dnia, po Mszy świętej koncert zagrała Luxtorpeda! Większość utworów znali wszyscy zgromadzeni pod sceną, dlatego śpiew z setek gardeł wybrzmiał nie raz. Muzycy zagrali większość swoich najbardziej znanych i lubianych utworów.

W środę, podobnie jak w dwóch poprzednich dniach, nie braknie emocji. Uczestnicy wezmą udział w biegu na krótkim dystansie z przeszkodami, czyli biegu festiwalowicza!

Galeria: Festiwal Życia Kokotek - dzień 2

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu