Pożar budynku mieszkalnego

Wysokie temperatury i wiatr sprawiają, że rośnie ryzyko pożaru. Do wybuchu ognia doszło dziś przed południem w budynku mieszkalnym na terenie Lublińca. Na szczęście domowników nie było na miejscu, a strażacy szybko opanowali ogień. Dzięki natychmiastowej reakcji świadka i szybkiej akcji gaśniczej, mieszkańcy domu nie stracili dachu nad głową.

Kilka minut po 10.00 przejeżdżający ulicą mieszkaniec Strzebinia, zauważył unoszący się na dachem jednego z budynków dym. Mężczyzna natychmiast powiadomił służby i na miejsce udali się strażacy oraz policjanci. Okazało się, że pod nieobecność domowników, ogień wybuchł w jednym z pomieszczeń mieszkalnych. Około godziny ponad 20 strażaków walczyło z żywiołem, a miejsce akcji gaśniczej zabezpieczali w tym czasie policjanci. Wzorowa postawa i szybka reakcja świadka pozwoliła na uratowanie budynku i ograniczenie strat. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci i strażacy.

Policjanci i strażacy apelują o ostrożność i przypominają o odpowiednim zachowaniu i ostrożnym obchodzeniu się z ogniem w okolicach lasów oraz na na łąkach, polach i w parkach. Wypalanie traw jest zabronione, a w lasach i w odległości mniejszej niż 100 metrów od lasu nie wolno palić ognisk, używać otwartego ognia oraz wypalać śmieci i pozostałości roślinnych. Za złamanie regulaminów grożą dotkliwe kary finansowe, a w określonych przypadkach – proces karny i pozbawienie wolności.

tagi:
2018-07-30 13:23:00 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x