W Pawonkowie powstaje największy zakład tłoczenia oleju w Polsce

W Pawonkowie powstaje największy zakład tłoczenia oleju w Polsce

2 sierpnia 2018, godz. 10:35
AP Trans Energy
Udostępnij: Kopiuj link

W połowie sierpnia rozpoczną się testy produkcyjne w nowym zakładzie produkującym olej, śrutę i makuch z soi. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce. Zakład powstaje w Pawonkowie, na terenie byłej tłoczni oleju rzepakowego. Planowane uruchomienie zakładu nastąpi z początkiem września, otworzy to nowe możliwości na rynku pracy, przy jednoczesnej współpracy z lokalną branżą rolniczą.

Kilka milionów złotych zostało zainwestowanych w były zakład po tłoczni oleju rzepakowego, co wiąże się z jego całkowitą modernizacją. Inwestycja ma na celu budowę nowoczesnego systemu produkcyjnego do przerobu soi i przechowywania ziarna, co pozwoli przetworzyć w ciągu dnia około 125 ton ziarna soi. Zapewni to miesięczną produkcję w ilości 3000 ton śruty sojowej i 750 ton oleju sojowego najwyższej jakości. Do końca roku zatrudnienie ma wynieść około 20 osób.

TŁOCZNIA OLEJU STAWIA NA EKOLOGIĘ
Na terenie zmodernizowanego zakładu, którego właścicielem jest firma AP Trans Energy zajmie się produkcją najwyższej jakości oleju sojowego, śruty sojowej, makuchu sojowego oraz soi ekstrudowanej. Innowacyjny sposób obróbki soi przed tłoczeniem pozwoli uzyskać najwyższej jakości białko roślinne, przy czym należy zaznaczyć, że produkcja będzie w 100% ekologiczna ponieważ uzyskiwanie śruty sojowej odbywa się jedynie za pomocą naturalnych cykli obróbki soi, bez użycia środków chemicznych.

Firma liczy na pozytywny odbiór tak wysoko jakościowych suplementów do produkcji gotowych pasz na rynku polskich hodowców oraz zakładów paszowych. Dzięki naturalnej produkcji, uzyskana śruta sojowa jest bezkonkurencyjna ze śrutą sprowadzaną z zagranicy, przede wszystkim z Argentyny czy Ukrainy, która na obecną chwili zalewa Polski rynek i środowisko wytwórców pasz. Należy również zauważyć, że przy produkcji tego typu produktów obecnie używanych na rynku, używa się heksanu i innych chemikaliów aby uzyskać sztucznie zawyżoną ilość białka w śrucie sojowej. Produkty naszej tłoczni z Pawonkowa będą natomiast w 100% ekologiczne, bez żadnych chemicznych domieszek.

Co ważne,  zakład używać będzie jedynie ziarna soi NON GMO. Pozwoli to odbiorcom utrzymać najwyższe standardy przy ich produkcji. Jak mówi Prezes Spółki Pan Andrzej Wywiał „- Uważamy, że w dzisiejszych czasach, produkcja NON GMO jest jedynym możliwym rozwiązaniem dla polskich przedsiębiorców aby utrzymać najwyższe standardy dla klientów końcowych. Ci są natomiast coraz bardziej świadomi jakości produktów, które kupują i którymi się odżywiają. Chcemy dostarczać produkt najwyższej jakości, ekologiczny, a także bez żadnych dodatków szkodliwej dla zdrowia chemii. Opieramy się wyłącznie na neutralnych dla ludzi i środowiska procesach technologicznych

ZAKŁAD CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z LOKALNĄ BRANŻĄ ROLNICZĄ
Firma AP Trans Energy jako całkowicie polski podmiot gospodarczy, z polskim kapitałem, który chce współpracować z Polskimi rolnikami. Ziarno, z którego będzie produkowany olej, śruta oraz makuch sojowy planują kupować tylko i wyłącznie od Polskich rolników, gdzie firma ma pewność jakości i ekologiczności upraw.

„Nie ukrywam, że liczymy na mocną współpracę z lokalnymi rolnikami i zakładami rolnymi, od których chcielibyśmy skupować surowce. Zamierzamy przy tym podpisywać długoterminowe kontrakty, zabezpieczające zarówno AP Trans Energy pod kątem produkcji, jak i samych sprzedawców. Będą oni mieli pewność przy odbiorze swojego towaru. Chcemy również sprzedawać rolnikom materiał siewny, który będzie dla nas najlepszym źródłem surowca w późniejszym etapie produkcji” – mówi Andrzej Wywiał

Zakład Produkcyjny opierając się na prognozach oraz danych rynkowych, w późniejszych latach planują dalszy rozwój zakładu i ekspansję. Co ważne Firma AP Trans Energy, co krok podkreśla swoje Polskie korzenie, planując stworzyć największy Polski podmiot tego typu, tak aby mógł skutecznie konkurować z zagranicznymi koncernami, które na chwilę obecną dominują na rynku.

Komentarze

S
Samarytanin 20 sierpnia 2018, godz. 17:14
Zgłoś
DZIĘKI

za info Panie Zbyszku! :)

Z
Zbyszek 20 sierpnia 2018, godz. 9:00
Zgłoś
miejsca pracy

Tak będą, ostatnio byłem w zakładzie, to mówili że szukają na produkcje ludzi i do biura też. Zakład ma ruszyć we wrześniu. narazie tam jakieś testy robią. ja jestem podekscytowany że w końcu coś dużego w naszej okolicy powstanie !

S
Samarytanin 15 sierpnia 2018, godz. 18:17
Zgłoś
Pytanko

A będą nowe miejsca pracy?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu