XII wyprawa NINIWA Team

Już za kilka dni młodzież z NINIWY wyruszy w trasę po raz kolejny, tym razem w nieco zmienionej formie. Jednocześnie 2 grupy w ramach jednej wyprawy będą zmierzały do tego samego celu – Santiago de Compostela. 32 osoby z o. Tomaszem Maniurą na czele wyjadą na rowerach z Kokotka w poniedziałek 13.08 po Mszy świętej o 5.00. Tego samego dnia 15 śmiałków pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka wyruszy z Lizbony, do której dolecą samolotem dzień wcześniej.

Obydwie grupy, oprócz celu, łączy wspólna intencja – przebyte kilometry uczestnicy będą ofiarowali za młodzież. Patronem tegorocznej wyprawy jest św. Stanisław Kostka, patron młodzieży. Dodatkowo rowerzyści powiozą ze sobą relikwie świętego.

Całość relacjonowana będzie dwutorowo. Codziennie na stronie www.niniwateam.pl oraz www.lubliniec.info publikowane będą krótkie relacje pisane przez dwóch uczestników wyprawy – po jednym w każdej z grup, a dodatkowo co 2-3 dni pojawiać się będą również relacje wideo. Po zakończeniu powstaną dwie książki – osobno z części pieszej i osobno z części rowerowej. Relacje do książek pisać będą sami uczestnicy, w trakcie podróży.

Wyprawy wciąż trwają, mimo że ich era miała dobiec końca już 2 lata temu. Właśnie wtedy rowerzyści wyruszyli w „Ostatnie Okrążenie”. Młodzi jednak wciąż chcą jeździć, a owoców nie brakuje. Nie sposób zmierzyć ogromu doświadczenia, umiejętności budowania relacji oraz wzrostu wiary, jakiego doświadczają sami uczestnicy podczas przemierzania kolejnych krajów. Policzalnym efektem mogą być rozeznane powołania, których przez wyprawy przybywa i przybywa – przez ostatnie 2 lata aż 11 par rowerzystów zawarło związki małżeńskie, a 3 chłopaków wstąpiło do seminarium.

tagi:
2018-08-03 10:16:05 Niniwa Team

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x