Pierwsza ofiara utonięcia w powiecie lublinieckim

Lublinieccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w rejonie stawów w miejscowości Zborowskie. Nie wykluczone, że to pierwsza ofiara utonięcia na terenie powiatu lublinieckiego. Policjanci ostrzegają przed zagrożeniami jakie niosą za sobą niestrzeżone kąpieliska i apelują o korzystania ze zbiorników, na których są ratownicy gotowi ruszyć z pomocą w razie potrzeby.

Nie wykluczone, że utonięcie było przyczyną śmierci 36-latka, którego zwłoki znaleziono w rejonie stawu w miejscowości Zborowskie w miniony piątek. Dokładne ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, znane będą po zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Przyczyny tragedii nad wodą, to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz, niestety, kąpiel pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i korzystania z kąpielisk, na których są ratownicy. Policjanci przestrzegają także przed piciem alkoholu, szczególnie podczas panujących upałów. Zaburza on ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm oraz „dodaje odwagi”, która zazwyczaj kończy się tragedią.

tagi:
2018-08-06 13:20:15 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x