Podsumowanie działań NURD

Lubliniecka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi ujawnili kilkanaście wykroczeń popełnionych przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami. Wobec wszystkich sprawców przewinień mundurowi zastosowali pouczenia.

łącznie 21 wykroczeń. Sprawcami dwóch byli kierujący pojazdami. Najwięcej przewinień dopuścili się kierujący rowerami, którzy w kilku przypadkach nie zadbali o prawidłowe wyposażenie swoich jednośladów oraz w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. „tradycyjnie”, najczęstszym przewinieniem pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci ujawnili wczoraj 5 takich przypadków. Wszyscy sprawcy pouczeń zostali pouczeni.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. Piesi i rowerzyści stanowią najbardziej zagrożoną grupę. W „starciu” z samochodem zarówno pieszy jak i rowerzysta są zdecydowanie bardziej narażeni na urazy niż kierujący pojazdem. Rozbudowa infrastruktury drogowej i rosnąca liczba szlaków i ścieżek pieszo -rowerowych powoduje, że coraz większa liczba mieszkańców chętnie korzysta z jednośladów. Należy jednak pamiętać aby po ciągach tych poruszać się zgodnie z przepisami i nie „na pamięć”. Nie przestrzeganie powyższych zasad może doprowadzić do zdarzenia drogowego i utraty zdrowia lub życia.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-08-10 12:52:17 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x