Założenie lokaty bankowej z wysokim oprocentowaniem często możliwe jest dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków

Decydując się na założenie lokaty bankowej każdy chciałby, aby jej oprocentowanie było jak najwyższe. Niestety wysokość oprocentowania często uzależniona jest od dodatkowych warunków, jak np. konieczności założenia również rachunku osobistego. Najlepsze lokaty często kierowane są tylko do nowych klientów banku.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych, z którym mamy do czynienia już od kilku lat powoduje, że znalezienie satysfakcjonującej oferty nadal pozostaje sporym wyzwaniem. Tylko niektóre oferty na rynku są godne uwagi, ale żeby móc z nich skorzystać należy spełnić określone warunki.

Tylko dla nowych klientów
Obecnie standardem jest proponowanie najlepszych warunków wyłącznie nowym klientom. Nowym, czyli takim, którzy nigdy nie posiadali lokaty w danym banku lub było to już bardzo dawno temu. W połowie 2018 r. nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie 3-4% w skali roku. Z reguły są to lokaty otwierane na kilka miesięcy, przeważnie na trzy miesiące, rzadziej na pół roku, i raczej nie będzie możliwości aby odnowić je później na pierwotnych warunkach.
Taka specyfika oferty ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby nowych klientów. Z tego względu najkorzystniejsze obecnie lokaty należy traktować przede wszystkim jako swego rodzaju wabik służący bankom do pozyskiwania nowych klientów, którzy w przyszłości być może postanowią skorzystać również z innych produktów oferowanych przez bank.

Konto osobiste
Większość najlepszych lokat jest powiązana z kontem osobistym, które należy obowiązkowo założyć, co jest podstawowym warunkiem aby mieć możliwość otwarcia lokaty z wysokim oprocentowaniem. Właśnie w taki sposób banki próbują związać ze sobą klientów, licząc na to, że zaczną oni korzystać z rachunków dodawanych do lokat i przyzwyczają się do nich tak bardzo, że nie zechcą z nich zrezygnować nawet po zakończeniu lokaty.
Oczywiście, o ile warunki konta osobistego są konkurencyjne i jego prowadzenie nie wiąże się z wysokimi kosztami, warto pójść na ten układ i w zamian za otwarcie rachunku otrzymać wysokie oprocentowanie lokaty. Jeśli jednak konto lub dodawana do niego karta są obarczone regularnymi opłatami, może okazać się, że przewyższą one zysk wypracowany na lokacie. Miej to na uwadze i zanim skorzystasz z oferty, dokładnie prześwietl jej warunki.

Karta dodawana do obowiązkowego konta
To, że samo konto nic nie kosztuje, niestety jeszcze nie oznacza, że będzie ono godne uwagi. Jeśli bank wymaga bowiem wykonania określonej liczby transakcji lub dowolnej liczby transakcji na wskazaną kwotę w miesiącu, a korzystanie z karty lub jej posiadanie związane jest z opłatami, oferta może okazać się wielkim rozczarowaniem. Aby tego uniknąć, upewnij się, że podejmowanie środków z bankomatów będzie darmowe, a samo posiadanie karty nic nie kosztuje lub opłata jest na tyle niska że jesteś w stanie ją zaakceptować.
Jak widzisz, uzyskanie wysokiego oprocentowania na lokacie bankowej jest jak najbardziej możliwe, jednak wymaga dostosowania się do warunków banku. Jeśli rozsądnie podejdziesz do tematu i skrupulatnie sprawdzisz występujące na rynku oferty (np. możesz zapoznać się z tą stroną) to będziesz miał szansę na znalezienie wysoko oprocentowanej lokaty. Nie warto się śpieszyć z podjęciem decyzji, ponieważ oferty poszczególnych banków mogą mocno się od siebie różnić, dlatego przed podjęciem decyzji zalecamy sprawdzenie wszystkich dostępnych na rynku ofert.

tagi:
2018-08-14 12:27:32

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x