Podsumowanie działań Kaskadowy pomiar prędkości

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, we wtorek lublinieccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze przeprowadzili 40 kontroli. Niestety, większość kierowców nie stosowała się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wtorkowych działaniach uczestniczyło 9 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci przeprowadzili 40 kontroli i ujawnili aż 36 przypadków naruszeń przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

Celem przeprowadzonej akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. We wtorek na terenie powiatu nie doszło wypadku drogowego będącego następstwem nadmiernej prędkości , jednak ilość ujawnionych tego dnia wykroczeń wskazuje, że większość kierujących lekceważy apele i ostrzeżenia narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale innych uczestników ruchu.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-08-17 08:19:47 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x