Czy freelancer powinien posiadać swoją stronę internetową?

Jako freelancer dobrze radzisz sobie z pozyskiwaniem nowych zleceń i tym samym uważasz, że nie potrzebujesz strony internetowej? A może pracujesz dla kilku firm i jesteś zdania, że taka wirtualna wizytówka nie jest dla ciebie? Z niniejszego artykułu dowiesz się, dlaczego jesteś w błędzie.

Strona internetowa dodaje wiarygodności
Strona internetowa to obecnie nie tylko nasza wizytówka, ale przede wszystkim potwierdzenie tego, czym się zajmujemy oraz od jak dawna to robimy. W dobie wszechobecnej informacji nadal możemy natrafić na osoby, które zgłaszają się do zleceń choć nie są tymi za kogo się podają. Oczywiście strona internetowa również może być fejkowa, niemniej jednak w takim wypadku, podane przez nas firmy dla których pracowaliśmy, zawsze mogą potwierdzić naszą współpracę, a także wydać opinię na nasz temat. Możemy pochwalić się projektami przy których pracowaliśmy, a także napisać parę słów o sobie; kim jesteśmy, jakie mamy wykształcenie oraz dlaczego zajęliśmy się tą właśnie branżą. Takie opowiadanie o sobie wzbudzi zaufanie klienta i sprawi, że poczuje się jakby znał nas od dawna. Dzięki temu, istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że wybierze nas lub poleci komuś innemu, niż zdecyduje się na kogoś zupełnie obcego.

Uporządkowane portfolio i cennik w jednym miejscu
Każdy freelancer, jeżeli działa w swojej branży od dawna, zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu się traci na poszukiwania zrealizowanych projektów, które chce się przedstawić potencjalnemu klientowi. Czas to pieniądz i jeżeli firma, która chce nawiązać z nami współpracę zbyt długo czeka na portfolio, to zapewne wybierze konkurencję.
Strona internetowa pozwala uniknąć takich sytuacji i uporządkować nasze portfolio. Dzięki niej, możemy systematycznie dodawać projekty, które zrealizowaliśmy lub uczestniczyliśmy w ich realizacji. Pozwala nie tylko pochwalić się naszą pracą, ale i gromadzi w jednym miejscu dorobek oraz doświadczenie. Dzięki temu, szybko i sprawnie możemy podesłać nowemu klientowi link do strony z naszym portfolio oraz cennikiem. Ten ostatni również jest bardzo ważny, bo od razu pozwala poznać potencjalnemu kontrahentowi odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań.

Reklama twoich usług 24/7
Strona internetowa to także darmowa reklama naszych usług. Dzięki niej, potencjalny klient po wpisaniu w wyszukiwarkę swojego zapytania natrafi właśnie na nas. Na stronie znajdzie wszystkie niezbędne informacje, cennik, nasze doświadczenie, przykładowe prace, a także informacje o nas samych. Dzięki temu, nie będziemy musieli tracić czasu na poszukiwania nowych klientów – sami do nas trafią.

Strony internetowe - Warszawa
Strona internetowa daje potencjalnemu klientowi poczucie, że ma do czynienia z dobrym specjalistą. Jednak aby faktycznie tak było, musi być ona wykonana w sposób profesjonalny. Dlatego warto w tej kwestii zaufać osobom, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Dobra firma nie tylko zaprojektuje i wykona stronę, ale także doradzi nam jakie treści na niej zamieszczać.

tagi:
2018-08-22 07:47:54 Materiał zewnętrzny

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x