W dwa dni, dwa niewybuchy

W ciągu dwóch dni na terenie powiatu lublinieckiego znaleziono dwa niewybuchy. Sposób postępowania osób, które ujawniły pociski świadczy o świadomości mieszkańców o realnym zagrożeniu i wiedzy jak należy postępować w tego rodzaju sytuacjach. Policjanci przestrzegają i apelują aby tego rodzaju przedmiotów pod żadnym pozorem nie przenosić, dotykać ani rozbrajać.

W ciągu dwóch dni, na terenie powiatu znaleziono dwa niewybuchy, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Pierwsze zgłoszenie dyżurny lublinieckiej komendy przyjął przed południem w środę. Mężczyzna podczas prac przy ogrodzeniu, znalazł niewybuch w pobliżu drogi 789 na odcinku pomiędzy pomiędzy Kaletami a Sośnicą. Wczoraj po 15.00 z dyżurnym skontaktował się pracownik firmy, który poinformował o znalezieniu niewybuchu podczas prac drogowych wykonywanych w Herbach przy drodze nr 46. W obydwu przypadkach, do momentu przyjazdu patrolu saperskiego, miejsce znalezienia pocisków zabezpieczali policjanci. Te dwa zdarzenia pokazują, że mieszkańcy powiatu lublinieckiego zdają sobie sprawę z zagrożenia i wiedzą jak prawidłowo zachować się w podobnej sytuacji.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-08-24 11:30:45 KPP Lubliniec

Galeria: W dwa dni, dwa niewybuchy

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x