Problemy z wyłonieniem wykonawcy do rozbudowy bulwaru

Lubliniec ma kolejną inwestycję (po m.in. Centrum Park & Ride), z którą występują problemy z wyłonieniem wykonawcy. Tym razem chodzi o rewitalizację terenu pomiędzy ul. Sportową a Grunwaldzką, który miał być przedłużeniem obecnego Bulwaru Franciszka Grotowskiego.

W pierwszym przetargu na rewitalizację terenów swoje oferty złożyły dwie firmy. Pierwsza BAU TECH GROUP Sp. z o.o. z Tarnowa oszacowała wartość robót aż za 5,9 mln złotych. Druga Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek z Chwostka złożył ofertę na wartość blisko 3,5 mln zł (dokładnie 3 428 514,17 zł). Przetarg został unieważniony ponieważ miasto planowało przeznaczyć na ten cel 2,9 mln zł. 

Tydzień temu zakończył się drugi przetarg. W nim została złożona jedyna oferta, ponownie przez firmę Zakład Budowlano-Remontowy Marian Gołąbek z Chwostka. Tym razem oferta była tańsza o dwa tysiące złotych (3 426 500 zł), ale miasto nie zwiększyło środków na ten cel pozostawiając 2,9 mln zł na realizację projektu. Niestety wkrótce pojawi się informacja o kolejnym unieważnieniu przetargu. 

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na koniec sierpnia 2019. Chociaż pierwotnie liczono, że uda się zrealizować projekt w tym roku... Niestety zawirowania w branży budowlanej ze względu na niestabilne ceny materiałów budowlanych oraz brak pracowników utrudniają realizację inwestycji w gminach w całym kraju.

O jaką inwestycję chodzi?

Mieszkańcy nazywają ją II etapem bulwaru lub jego przedłużeniem. Na rewitalizowanym terenie ma powstać m.in. fontanna, staw, tężnia solankowa, czy instalacje zabaw dla dzieci. O tej sprawie pisaliśmy w styczniu br. (tutaj) Czy ten teren będzie miał własną nazwę czy też pozostanie przedłużeniem obecnego bulwaru Franciszka Grotowskiego zadecyduje Rada Miejska, ale na chwilę obecną nikt o tym nie myśli.

Zobaczcie plany i wizualizację rewitalizacji 

tagi:
2018-08-24 12:03:12

Galeria: II etap bulwaru: fontanna, staw i tężnia solankowa

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x