III Międzynarodowy Festiwal Folkorystyczny SILESIA

Od 3 do 9 września, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia”. W programie m.in. otwarte wieczory folklorystyczne z udziałem zespołów z Meksyku, Macedonii, Chorwacji, Gruzji, RPA i Panamy. 3 września Festiwal otworzy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Organizowany po raz trzeci w Koszęcinie Festiwal Folklorystyczny to ciekawa forma prezentacji kultury ludowej innych narodów. Gospodarzem Festiwalu jest Zespół „Śląsk”, który do swojej siedziby zaprasza amatorskie zespoły folklorystyczne z całego świata, prezentujące zróżnicowany folklor. Chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” powitają uczestników Festiwalu swoim koncertem -
3 września o godz. 21:00.

Sam Festiwal nie jest wyłącznie wydarzeniem scenicznym. Jego unikalna forma zakłada także przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. Każdego dnia Festiwalu jego uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez swoich kolegów
z innych zespołów. Dzięki temu lepiej poznają specyfikę folkloru danego kraju, rozwijają swoje umiejętności taneczne, poszerzają horyzonty oraz nawiązują nowe znajomości. W trakcie zajęć uczestnicy pracują także nad wspólnym projektem artystycznym. Pod kierunkiem pedagoga Zespołu „Śląsk” przygotują polski taniec, który zaprezentują podczas koncertu finałowego.

Każdego dnia Festiwalu - od 3 do 9 września o godz. 18:00 - w ramach wieczorów tematycznych: meksykańskiego, bałkańskiego, gruzińskiego, panamskiegoi afrykańskiego, odbędą się koncerty prezentujące dorobek artystycznych gości i kulturę ich narodu. Wstęp jest wolny. 7 września o godz. 18:00 na Placu Biegańskiego w Częstochowie goście wystąpią w ramach Dni Europejskiej Kultury Ludowej, a na Koncert Finałowy Festiwalu „Silesia” zapraszamy 8 września o godz. 18:00 do Koszęcina.
Tegoroczną edycję Festiwalu „Silesia” swoim patronatem honorowym objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

W III Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Silesia” w Koszęcinie udział wezmą:

- Cultural Art Association „Šumari” z Chorwacji
- Academic Cultural and Artistic Association „Mirce Acev“ z Macedonii
- Gran Ballet Folklorico Panama Fuerta Raza z Panamy
- The Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Ensemble „University 2 – Flying Georgians” z Gruzji
- Ama - Zebra Youth Organisation z Republiki Południowej Afryki
- Compañía Folklórica Orizaba Repique z Meksyku

Program III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Silesia” w Koszęcinie:

3 września 2018
18:00 - WIECZÓR MEKSYKAŃSKI - Compañía Folklórica Orizaba Repique 21:00 - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisław Hadyny – „A to Polska właśnie”

4 września 2018 - WIECZÓR GRUZIŃSKI
18:00 - The Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Ensemble “University 2 – Flying Georgians” - Gruzja

5 września 2018
18:00 - WIECZÓR BAŁKAŃSKI
Academic Cultural and Artistic Association „Mirce Acev”- Macedonia
Cultural Art Association „Šumari” - Chorwacja

6 września 2018 - WIECZÓR AFRYKAŃSKI
18:00 - Ama - Zebra Youth Organisation - Republika Południowej Afryki

tagi: Kultura, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Koszęcin, powiat lubliniecki
2018-08-29 10:37:44 Lubliniec.Info

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x