Mieszkańcy reagowali na niebezpieczeństwo

Mieszkańcy reagowali na niebezpieczeństwo

30.08.2018 9:46
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

We wtorek wieczorem, mieszkańcy Lublińca dwukrotnie interweniowali zaniepokojeni losem swoich sąsiadów. Mieszkańcy osiedla przy ulicy. Szymanowskiego informowali o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań, a lokatorzy bloku z ulicy Oświęcimskiej o wyczuwalnym na klatce zapachu gazu. Właściwa postawa zgłaszających i szybka reakcja służb sprawiły, że nikomu nic się nie stało.

Pierwsze zgłoszenie dyżurny lublinieckiej komendy przyjął wczoraj po 19.00. Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Szymanowskiego zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Na miejsce natychmiast wyruszyli policjanci i strażacy. Zamieszkujący lokal mężczyzna nie reagował na wezwania mundurowych i nie otwierał drzwi. Ratownicy do mieszkania weszli przez okno. Okazało się, że 71-letni mężczyzna przypalił na kuchence garnek, a w chwili przybycia służb – spał i nie słyszał pukania i nawoływania.

Po raz drugi, podobną interwencję policjanci i strażacy przeprowadzili przed 23.00. Dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki jednego z bloków przy ulicy Oświęcimskiej w Lublińcu. Z relacji kobiety wynikało, że wyczuwa zapach gazu wydobywający się z z mieszkania sąsiadów, a nie może się z nimi skontaktować. Pod wskazany adres natychmiast zostali wezwani policjanci i strażacy. Mundurowi ustalili, że starsze małżeństwo może przebywać w zamkniętym mieszkaniu. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi. W mieszkaniu zastano 94-letnią kobietę i jej męża. Okazało się, że gaz wydobywał się z kuchenki gazowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że hospitalizacja nie była konieczna . Po wywietrzeniu pomieszczeń i zabezpieczenia źródła emisji gazu, małżeństwo mogło powrócić do mieszkania.

Powyższe sytuacje pokazują, że mieszkańcy Lublińca nie pozostają obojętni i właściwie reagują w sytuacjach zagrożenia. Powiadamiając odpowiednie służby możemy zapobiec utracie życia lub zdrowia osób oraz zapobiec stratom finansowym.

Galeria: Mieszkańcy reagowali na niebezpieczeństwo

Zobacz całą galerię

Komentarze

BRRR 2018-09-02, 12:08:09
Zgłoś
Policja i Straz P.
Zareagowali . Nie wszyscy tak reagują, na moją uwagę zaznaczam kulturalną, w pewnej sprawie do Zarządcy Budynkow 3-maja, otrzymałam pismo tej tresci, mam sie leczyc,jestem ogarnięta fobią [cha, cha]pani objawy nalezałoby powaznie pomyslec i skonsultowac,koniec cyt;

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu