Turniej Streetball

W miniony weekend odbył się kolejny już turniej Streetball w Lublińcu organizowany przez Akademię Sportową Lubliniec pod przewodnictwem trenera Adama Richtera. W ostatnich latach coraz bardziej rośnie popularność streetballu, co dało wyraz również w ilości zgłoszonych drużyn chcących zagrać w lublinieckim turnieju. 

Drużyny mogły wystartować w dwóch kategoriach – juniorzy /do 15 lat chłopcy/ oraz druga open. Zgłoszonych zostało 19 drużyn – z czego 5 juniorskich i 14 seniorów:
Deco Solo, Tygrysy Lublińca, Nc Name, Hardcorowe Koksy, Rakiety Kluczbork, Suchy Koń dla Chleba, Dajcie Wygrać, My tu tylko sprzątamy, Zespół, Team Olesno, Znak zapytania, 4 rzuty i do domu, Stars Junior, Dzikie Dzbany, PGJ, Jenoty Koszęcin, All Back, West ball, Łowcy.

Lubliniecki streetball to nie tylko rodzime drużyny ale również kilka zespołów przyjezdnych miedzy innymi z Brzegu, Opola, Złoczewa, Chorzowa, Dobrodzienia oraz Koszęcina, chcących zawalczyć o miano najlepszego na boisku.

Po zaciętej walce I miejsce w kategorii open zajął Chorzowski "Znak zapytania"
II miejsce "Zespół" z Lublińca
III miejsce "West ball"

w kategori Junior I miejsce "Rakiety" z Kluczborka
II miejsce "No name"
III miejsce "Deco Solo".

Oprócz standardowych rozgrywek odbył się również konkurs rzutów za 3 punkty, którego liderem w kategorii open został Dominik Brandt w kategorii junior Paweł Stępień.

Impreza była pod Patronatem Burmistrza Miasta Lubliniec dodatkowo turniej wsparły siłownia X-kinetic oraz firma Felce Azzurra, dzięki czemu uczestnicy oprócz fantastycznej zabawy i rywalizacji otrzymali atrakcyjne nagrody.

tagi:
2018-09-04 12:32:59 Adam Richter

Galeria: Streetball 2018

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x