Wszystko co powinieneś o pożyczce na raty

Pożyczka na raty jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto potrzebuje dodatkowej sumy pieniędzy, a będzie mógł spłacić dopiero za jakiś czas. Jest to alternatywa dla chwilówek, które są przyznawane głównie na 30 dni. Chwilówki mają również niższe możliwe do pożyczenia kwoty niż pożyczka na raty.

Oferty pożyczek na raty można znaleźć na stronie internetowej Matchbanker.pl. Jest to skandynawska porównywarka pożyczkowa, która profesjonalnie spełnia oczekiwania swoich klientów. Aktualnie firma znajduje się w 9 różnych krajach – Danii, Szwecji, Chorwacji, Rumunii, Czechach, Finlandii, Norwegii, Hiszpanii i w Polsce. Na stronie używany jest prosty język, tak, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego. Strona internetowa jest całkowicie darmowa, przejrzysta i łatwa w użyciu. Na Matchbanker możesz znaleźć opis każdej z ofert pożyczki. Również na stronie znajduje się baza terminów pożyczkowych, które należy poznać, aby aplikować o pożyczkę w sposób bezpieczny i korzystny pod względem finansowym.

Samodzielne znalezienie idealnej dla siebie pożyczki może być żmudne i czasochłonne. W dodatku nie mając odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, trudno jest przeprowadzić odpowiednią analizę. Dlatego można sięgnąć po pomoc i użyć porównywarki pożyczkowej, gdzie wyniki są przygotowywane przez doświadczonych specjalistów. Korzyści z korzystania z takiego serwisu jest sporo. Po pierwsze, wszystkie oferty masz w jednym miejscu. Na stronie możesz znaleźć wszystkie niezbędne informację o pożyczce, dzięki czemu nic nie zaskoczy ciebie i twojego budżetu.

Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt firm oferujących pożyczki na raty. Większość ofert jest dostępna online, bez wychodzenia z domu. Taka pożyczka musi być spłacana w miesięcznych ratach. Najpopularniejszy okres spłaty trwa 6, 12 lub 24 miesięcy. Niestety, im dłuższy okres spłaty, tym wyższe odsetki są naliczane przez firmę pożyczkową. Aby aplikować o pożyczkę na raty musisz wypełnić krótki formularz, wykonać przelew weryfikacyjny na 1gr i po kilkunastu minutach znasz już decyzję na temat swojej aplikacji.

Pożyczka na raty jest szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż kredyt w banku, gdzie proces aplikacji może trwać miesiącami. Stracisz tylko czas i nerwy. Kwoty, które możesz uzyskać online są dużo niższe niż te, które możesz pożyczyć w banku, ale zdarzają się również instytucje finansowe, które udzielają aż do 200 tysięcy złotych.

Decydując się na jakąkolwiek formę pożyczki zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe dane takie jak całkowity koszt, który powinien zawierać kwotę pożyczki wraz z odsetkami, prowizjami i dodatkowymi opłatami. Według badań Polacy podczas pobierania pożyczek najczęściej zwracają uwagę na oprocentowanie, a nie RRSO.

Aby upewnić się, że będziesz w stanie spłacać raty zaciągniętej pożyczki w terminie, warto jest sporządzić prosty budżet domowy:

1. Zsumuj sobie swoje przychody,
2. Zsumuj wszystkie swoje wydatki,
3. Odejmij sumę wydatków od sumy przychodów.

Najłatwiej będzie, jak przejrzysz swój wyciąg z konta z ostatnich paru miesięcy, abyś nic ci nie umknęło.
Jeśli kwota, która ci została po obliczeniu trzeciego punktu jest wystarczająca na spłatę, to możesz śmiało aplikować o pożyczkę.

Zawsze przed wzięciem pożyczki powinieneś zastanowić się:
· Czy pożyczka jest tobie naprawdę niezbędna?
· Jaka kwota jest najlepsza dla twojego budżetu?
· W jakim stanie będziesz w stanie spłacić pożyczkę?

tagi:
2018-09-14 08:28:10

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x