Sprawdzali czy kierowcy rozmawiali przez telefon

Policjanci z drogówki przeprowadzili wczoraj działania pn. „TELEFONY”. Głównym celem akcji było ograniczenie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Podczas wczorajszych działań, policjanci szczególną uwagę zwracali na kierujących pojazdami i obserwowaniu, czy stosują się do zakazu korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku podczas jazdy samochodem. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 46 kierujących pojazdami. Aż 12 osób w momencie podejmowania kontroli rozmawiało przez telefon komórkowy trzymając słuchawkę przy uchu. Wobec sprawców wykroczeń policjanci zastosowali pouczenia.

Mundurowi apelują o rozważne korzystanie z telefonów podczas jazdy i tylko w sytuacjach, gdy jest to absolutnie konieczne. Chwila dekoncentracji za kierownicą może nieść tragiczne konsekwencje. Rozsądniej jest więc zatrzymać samochód, przeprowadzić rozmowę i bezpiecznie kontynuować jazdę.

tagi: Policja, Lubliniec, powiat lubliniecki
2018-09-19 11:29:45 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x