II Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

II Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

19.09.2018 12:21
Lubliniec.Info
Czytanie treści strony dostępne

Serdecznie zapraszamy do Galerii Handlowej Jedenastka, w której 30 września 2018r. odbędzie się II Lubliniecka Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. Impreza ta jest wspaniałą okazją do prezentacji mieszkańcom naszego miasta i okolic szerokiego wachlarzu usług i działań prowadzonych przez różne organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, instytucje czy też podmioty gospodarcze. Zobaczyć będzie można w zasadzie wszystkie formy i propozycje na spędzianie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży, dorosłych czy seniorów oferowane w naszym mieście.

Do swych dyscyplin przekonywać będą piłkarze, szczypiorniści, judocy, badmintoniści, cross-fit’owcy, biegacze, pływacy, Nordic Walking’owcy, siłownie i kluby fitness a także pasjonaci kalisteniki. Usłyszymy występy dzieci zrzeszonych w klubach i sekcjach artystycznych, muzycznych, tanecznych i aktorskich. Do nauki zachęcać będą szkoły językowe, szkoły programowania czy też matematyki. Harcerze, HDK, PCK, dietetycy, Wojska Obrony Terytorialnej, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów, Ochotnicza Straż Pożarna, Uniwersytet III-go Wieku, „Klub Seniora” również będą aktywnie promować swe idee. Przewidziano całodniowe animacje dla dzieci, którymi zajmie się Bajkowy Miś oraz Gabinet Edukacyjno – Terapeutyczny LATAWIEC. Nie zabraknie też Animalsów, których działania będzie można wesprzeć w trakcie Giełdy.

Pierwsza edycja imprezy, która odbyła się w 2017 roku na bulwarze im. Franciszka Grotowskiego, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem i była świetną okazją do poznania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy pomiędzy różnymi organizacjami pozarządowymi naszego miasta. W tym roku Giełda zyskała nowego partnera Galerię Handlową Jedenastka i to właśnie tam odbędzie się ona w niedzielę 30 września w godzinach od 13.00 do 20.00. W programie oprócz wystepów i prezentacji róznych organizacji, przewidziano animacje dla dzieci, konkursy dla młodzieży i dorosłych czy też zajęcia dla seniorów. W trakcie imprezy odbędzie się uroczyste wręcznie Międzynarodowych Certyfikatów CAMBRIDGE, które w tym roku zdobyli uczniowie SIECI SZKÓŁ JĘZYKOWYCH NACZYŃSCY, która to również poprowadzi Lubliniecki Test Językowy z zakresu angielskiego i niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na zakończenie imprezy zaplanowano koncert wchodzącej przebojem na rynek muzyczny formacji „DYM”, której liderem jest lubliniczanin Kuba Duda! Organizatorzy imprezy już dziś zapraszają wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy i zgłaszania chęci uczestnicwa. „Jesteśmy otwarci na szeroką współpracę ze wszystkimi organizacjami i środowiskami z Lublińca. Na dzień dzisiejszy swój udział w imprezie potwierdziło ponad 40 różnych podmiotów. Jeśli tylko są ludzie, którzy mają pasję i chcą się nią dzielić, zapraszamy do bezpłatnego udziału w imprezie.” - mówi Mikołaj Naczyński odpowiedzialny za organizację wydarzenia. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Lublinieckiego Jachim Smyła oraz Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura.

termin: 30 września 2018r. (NIEDZIELA HANDLOWA)

PROGRAM WYDARZENIA
13.00-16.30 - Występy zaproszonych organizacji sportowych i artystycznych
16.30-17.00 - Rozdanie Międzynarodowych Certyfikatów CAMBRIDGE oraz wystąpienia patronów
honorowych II Lublinieckiej Giełdy Zajęć Pozalekcyjnych Burmistrza i Starosty
17.00-17.30 - Lubliniecki Test Języka Angielskiego i Niemieckiego
18.00-19.30 - Koncert zespołu DYM

ANIMACJE DLA DZIECI
(Bajkowy Miś oraz Gabinet Edukacyjno – Terapeutyczny LATAWIEC)
13.00-14.00 - Wesołe stworki – warsztaty plastyczne z mąką w roli głównej
14.00-14.30 - Zabawy ruchowe z Myszką Miki
14.30-15.30 - Konkurs plastyczny „Tworzymy latawce”
15.30-16.00 - Logarytmika na wesoło
16.00-16.25 - Kącik Małego Artysty - malowanie stopami i palcami
16.25-16.30 - Ogłoszenie wyników konkursu „Tworzymy latawce”
16.30-17.00 - Zabawy z chustą animacyjną
17.00-17.30 - Wesołe stworki – warsztaty plastyczne z mąką w roli głównej
17.30-18.00 - Mini disco z Minion'kiem

Dodatkowo podczas całej imprezy malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, spotkanie z Minion'kiem i Myszką Miki.

Do dyspozycji uczestników będzie również dmuchana ścianka do wspinaczki o wymiarach 5 na 5 metrów!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu