Ogólnopolski Turniej Badmintona Energia Seniorów

Ogólnopolski Turniej Badmintona Energia Seniorów

20 września 2018, godz. 12:36
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Udostępnij: Kopiuj link

8 września na hali lublinieckiego liceum odbył się „Ogólnopolski Turniej Badmintona – Energia Seniorów”, zorganizowany przez STB Energia Lubliniec.

Turniej Seniorów otworzyła Pani wiceburmistrz Anna Jończyk -Drzymała. Zawody odbyły się w sportowej atmosferze, a ostatnie gry rozegrano w późnych godzinach wieczornych. Zawody zostały rozegrane na sześciu kortach, w turnieju wzięło udział 95 zawodników. Oprócz najlepszych zawodników z Polski, w turnieju wzięli udział badmintoniści z Austrii, Niemiec i Francji. Dla wielu zawodników był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy seniorów w badmintonie. Na lublinieckich kortach grali reprezentanci Polski , w tym bardzo utytułowani zawodnicy - medaliści Mistrzostw Europy i medaliści Mistrzostw Świata w swoich kategoriach wiekowych.

Klub STB Energia Lubliniec reprezentowało 9 zawodników: Barbara Jaskólska, Sonia Wachowska. Iwona Ostrowska, Elżbieta Kołtuńska, Jacek Osadnik, Andrzej Turowski, Grzegorz Pradela, Bogdan Kołtuński i Wojciech Borzęcki.

Każdy uczestnik otrzymał sportowy ręcznik z logo lublinieckiego klubu, na zawodników czekał słodki poczęstunek , pyszny żurek i jabłka „prosto z drzewa” . Dziękujemy za smakowite babeczki Piekarnia – Ciastkarnia Michał Łubowski !!!

Turnieje seniorskie rozgrywane są w poszczególnych kategoriach wiekowych w następujących rodzajach gier : gra pojedyncza mężczyzn, gra pojedyncza kobiet, debel mężczyzn, debel kobiet i gra mieszana. Nasi zawodnicy wywalczyli na turnieju 2 złote medale, 7 srebrnych i 3 brązowe krążki.

Zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego tragicznie zawodnika klubu: Janka Kaczmarczyka.

Zadanie zostało dofinansowane przez Miasto Lubliniec.

Galeria: Ogólnopolski Turniej Badmintona Energia Seniorów

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu