Pijany spowodował kolizję i odjechał

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali kierującego, który siadając za kierownicą samochodu zlekceważył sądowy zakaz oraz pijanego rowerzystę, który uciekł z miejsca kolizji. Mundurowi apelują o ostrożność i rozwagę oraz przypominają, że rowerzyści są uczestnikami ruchu i niewłaściwym zachowaniem tak jak kierowcy, mogą spowodować zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Pomimo ostrzeżeń i apeli na drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych uczestników ruchu, którzy swoim zachowaniem zagrażają nie tylko sobie, ale innym użytkownikom dróg. W piątek po południu dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące kolizji w Kochanowicach na ulicy Wolności. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu marki Daewoo z rowerzystą. Kierująca daewoo poinformowała policjantów, że zaraz po zderzeniu mężczyzna porzucił rower i uciekł z miejsca kolizji. Mundurowi ustalili dane rowerzysty i w ciągu kilku minut sprawca kolizji został zatrzymany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Niebawem trafi także także 30-letni mieszkaniec Herbów, który prowadził samochód pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej dziś w nocy na ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Poproszony o okazanie dokumentów, nie okazał prawa jazdy i dowodu opłacenia składki ubezpieczenia. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że siadając za kierownicą, złamał sądowy zakaz. Za popełnione przestępstwo grożą mu 3 lata więzienia.

tagi: Policja, powiat lubliniecki
2018-09-24 12:00:56 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x