Kandydat PiS będzie kandydować na stanowisko burmistrza! PROGRAM

Edward Maniura, dotychczasowy burmistrz, sprawuje tę funkcję nieprzerwanie od 2006 roku. W nadchodzących wyborach samorządowych jak sam deklaruje wystartuje po raz ostatni. Dzisiaj, Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swojego kandydata na stanowisko burmistrza.

Lista nie jest jeszcze zamknięta. Komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie swoich kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów do 26 września.

W poniedziałek w szkole muzycznej odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko burmistrza Lublińca. Kontrkandydatem Edwarda Maniury będzie Łukasz Mikulski.

 

Łukasz Mikulski, urodzony 14.10.1985 r. w Lublińcu, adwokat, magister prawa, ukończył studia na Wydziale Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (2011) oraz studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim (2012). Od 2012 roku członek Izby Adwokackiej w Częstochowie. Wyróżniony przez Okręgową Radę Adwokacką w Częstochowie za najlepiej zdany egzamin adwokacki w 2017 r. Prywatnie mąż Eweliny, ojciec Wiktorii, Zofii oraz Hanny.

Program wyborczy Łukasza Mikulskiego:

1. budowa wiaduktu na ulicy Częstochowskiej
2. budowa basenu w Lublińcu
3. rewitalizację parku w Lublińcu
4. jednorazową wypłatę 1 000 zł dla każdego dziecka, które urodzi się w Lublińcu
5. budowę mieszkań w programie mieszkanie+

tagi:
2018-09-24 12:40:28

Galeria: Kandydat PiS będzie kandydować na stanowisko burmistrza! PROGRAM

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
Roma 2018-10-17, 19:45:07

Lubliniec to paleozoik
Tresc uwag to gleboka prowincja o mysleniu bazarowych komuchow.

  Zgłoś komentarz

Łukasz 2018-10-02, 13:14:21

Obejrzałem materiał wyborczy, nie wiem co powiedzieć
Z radością obejrzałem program przygotowany przez Pana Mikulskiego. Nie jest on szczególnie rozbudowany, zawiera głównie kilka punktów, które są problematyczne dla obecnego burmistrza. Z jednej strony brakuje mi prawdziwego basenu, gdyż za każdym razem gdy chce popływać jadę do Dobrodzienia, skorzystać z sauny także, z drugiej strony wiem z doświadczenia ratownika wodnego, z jak dużymi kosztami wiąże się utrzymanie basenu całorocznego, jak wielkie dofinansowania muszą być nakładane, aby móc utrzymać taki obiekt. Same pieniądze na wybudowanie obiektu nie wystarczą. Sprawa wiaduktu to już jakaś parodia, w zasadzie niewykonalna sprawa w obecnym układzie miasta. Wiadukt musiałby się zaczynać na rondzie Opolczyka, a kończyć obok lecznicy weterynaryjnej. Lepszym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie drogi pod torami, jak to zrobiono kilka lat temu w Pszczynie, która również jest przecięta torami kolejowymi i ma podobne problemy z tym związane. 1000+ - nie chce tego komentować, bo to kolejne rozdawnictwo naszych wspólnych pieniędzy. Ja się pytam po co? Jest 500+, teraz jeszcze takie wypłaty. Każdy ma czas na przygotowanie się do urodzenia dziecka, nie ma tutaj elementu zaskoczenia. To jest typowa kiełbasa wyborcza. Park - nie mam zdania, ale mógłby lepiej wyglądać, bo mamy całkiem duży park miejski, w miarę blisko śródmieścia, a jest on niewykorzystany tak jak powinien. Mieszkanie+ - nie wiem kto za to odpowiada, ale wydaje mi się, że włodarz miasta, bo raczej nie poseł. Wiem, że inne miasta większe i miasta już kończą inwestycje, niektóre skończyły, a tutaj burmistrz cały czas oczekuje na jakieś decyzje (dot. pytań do burmistrza w tym temacie). Rynek mieszkaniowy na wynajem w Lublińcu jest mocno ograniczony, mieszkań jest mało, jeśli są to są drogie jak na zarobki na lokalnym rynku pracy. Plan zagospodarowania przestrzennego mamy, wiemy gdzie mogą być bloki, niech się coś ruszy w tym temacie, bo inaczej nasi rodzinni pseudo deweloperzy znowu wykorzystają sytuacje, wybudują quasi bloki jako domy jednorodzinne, wynajmując je za 1.5k/msc za 50metrów. Nie czarujmy się, ale jest wysoka stawka na lublinieckim rynku. Podsumowując, nie ma dobrego kontrkandydata do Pana Maniury. Bardzo dużo dobrego się dzieje w Lublińcu, wierze, że miasto dogada się z wojskiem i zbuduje wspólny basen, bo tylko realiści wiedzą, jakie są to koszty oraz utrzymanie basenu z czym się wiąże. A Pan Mikulski, fajny gość, dobrze wygląda, ładnie się uśmiecha i tyle.. No i ten PiS, łamanie konstytucje, odsunięcie od Europy Zachodniej. Nie chce takiego Lubińca.

  Zgłoś komentarz

Prawnik amator 2018-10-02, 12:43:14

Do Adama
Nie prawdą jest, że kandydat na radnego był w więzieniu za molestowanie nieletniej. Owszem był w areszcie, bo był podejrzany, ale został ostatecznie wyrokiem sądu uniewinniony.

  Zgłoś komentarz

Koniec tego 2018-10-01, 17:16:32

Do Adama
Za niniejsze pomówienia kandydatów z listy PiS sprawa trafi do odpowiednich służb. Tam się będziesz chwalił swoją wiedzą kolego. TO jest niebywały skandal do czego zwolennicy obecnych władz się już posuwają, żeby takie rzeczy pisać i obrażać konkurencję w ten sposób. Obrzydlistwo niebywałe. Gratuluję panu burmistrzowi który kontroluje ten portal, bo taki zawsze wrażliwy pan na krytykę, widać tylko swojej osoby, widać nie o etykę w życiu publicznym chodzi i merytorykę, ale o to by jedynego słusznego kandydata nie krytykować, Mikulskiego i kandydatów na radnych można, nawet insynuując molestowanie i Wronki. SYF! A Mikulski i tak wygra, na złość starym układzikom

  Zgłoś komentarz

stary Tymiński 2018-10-01, 16:59:36

nowy Tymiński
do kandytata Łukasza ; trzeba było karierę robić w Wrocku a nie pchać się na stare śmieci, pamiętam Twoją ksywę z budy ,,cwaniak".

  Zgłoś komentarz

polok 2018-10-01, 14:28:26

kandydat będzie kandydował.. hmm czy to na pewno po polskiemu?

  Zgłoś komentarz

Adam 2018-10-01, 10:41:45

Zdecydowanie na nie...
PiS na burmistrza wystawia młodego, niedoświadczonego człowieka...i zdecydowanie brakuje im kandydatów na radnych skoro wzięli w Lublińcu na listę nawet osobnika, który siedział w więzieniu za molestowanie upośledzonej dziewczynki, no chyba, że im to nie przeszkadza...

  Zgłoś komentarz

M. Jeremicz 2018-09-30, 13:24:15

do gierZtych
Rzeczywiście, Park Grunwaldzki pozostawia wiele do życzenia. Burmistrz Maniura włożył dużo wysiłku, żeby go zagospodarować. Kilku prywatnych inwestorów sparzyło się na tym temacie. Może sugerujesz, żeby miasto , z własnego budżetu, sfinansowało restaurację parku i ponosiło koszty jego utrzymania? Można o tym dyskutować, choć ja uważam, ze byłoby to rozwiązanie niewłaściwe, bo zbyt kosztowne. Nie można zrobić wszystkiego na raz. Oceniając kadencję władz miasta, a chcąc robić to uczciwie, to nie można wyjąć jednej, spośród setek spraw i na tej podstawie oceniać ii potępiać. Może byś też podziękował burmistrzowi za setki oczywistych osiągnięć i zasług dla Lublińca. Jestem przekonany, ze na to zasługuje. Może byś się podpisał z nazwiska. Wiedziałbym z kim polemizuję.

  Zgłoś komentarz

gier(Z)tych 2018-09-30, 00:47:29

BURMISTRZ DO WYMIANY
Przecierają oczy ze zdumienia ci co niechcący zabłąkają się do naszego parku. To co tam jest zrobione woła o pomstę do nieba! Wszyscy trzeźwo myślący pamiętają jak park wyglądał kiedyś, ile się tam działo, jak był basen, jak był bar, gdzie przychodzili ludzie, jedli frytki, miło spędzali niedzielne popołudnia. Dziś nic z tego nie ma, zdechło i straszy, ludzie co w bloku mieszkali wysiedleni i za czyich rządów się to stało? Springwald winny? A może Bąk? Hahahah Nie ośmieszajcie się ludzie, bo doprawdy blazenadę tu odstawiacie niebywałą. Ci co mają rozum i pamięć pamiętają, pamiętają też kogo obecny burmistrz przez lata wspierał w Radzie Powiatu, a dla mnie jakiekolwiek bliższe kontakty z obecnie rządzącymi w powiecie są dyskwalifikacją na jakiekolwiek stanowisko.

  Zgłoś komentarz

M. Jeremicz 2018-09-29, 13:59:33

do " tyle w temacie"
Kwestionujesz dorobek dotychczasowego burmistrza. Przejdź się po Lublińcu i porównaj go z Lublińcem sprzed kilkunastoma laty. Trzeba być ślepym, albo kierować się złą wolą, by tego nie widzieć. Stara zasada mówi: jak coś dobrze działa NIE ZMIENIAJ. Lubliniec nie potrzebuje "dobrej zmiany". Lubliniec nie "jest w ruinie" . Nasze miasto kwitnie i rozwija się. Kto tego nie widzi niech zapyta tych, którzy wrócili do Lublińca po latach i przecierają oczy ze zdumienia.

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x