Nowa usługa: sprawdź jakość powietrza!

Miło nam poinformować, że Portal Lubliniec.Info nawiązał współpracę z firmą Syngeos na dostarczanie informacji o jakości powietrza w naszym regionie. Aktualne wartości zanieczyszczenia powietrza PM2.5 oraz PM10 można śledzić na stronie głównej naszego serwisu. Dane są aktualizowane automatycznie co 3-5 minut.

Urządzenia funkcjonują na bazie odczytu stężeń zanieczyszczeń za pomocą pomiaru laserowego. Podstawowa wersja mierzy parametry zanieczyszczenia PM2.5 oraz PM10. Istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe sensory gazów CO, SO2, NO2 i O3. Wyniki można przesyłać na stronę internetową, aplikacje mobilne czy na specjalny wyświetlacz umieszczony w centrum miasta. Urządzenie przekazuje dokładne dane µg/m³ dla wskaźników PM2.5 oraz PM10. Dla mniej zaawansowanych odbiorców normy stężeń można odczytać w formie procentowej, gdzie 100% oznacza dopuszczalną normę. Obrazowo jest również dostępna kolorystyka: ciemno zielony (bardzo dobry), zielony (dobry), żółty (umiarkowany), pomarańczowy (dostateczny), czerwony (zły), bordowy (bardzo zły).

Obecnie najbliżej Lublińca pomiar dokonywany jest w Kochanowicach i jak na razie z tego urządzenia można w sprawdzić poziom jakości powietrza za pomocą naszego Portalu. Specjalny widget pojawił się w lewej kolumnie pod prognozą pogody. Możliwe, że w najbliższych tygodniach mapa czujników może się zwiększyć. Wiemy, że aktualnie dwie inne gminy z powiatu lublinieckiego testują urządzenia, jednakże ostateczna decyzja może zapaść dopiero... po wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października.

Aktualne dane wyglądają następująco:

tagi:
2018-10-03 10:13:25

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x