Programy wyborcze kandydatów na Burmistrza Miasta Lublińca

Programy wyborcze kandydatów na Burmistrza Miasta Lublińca

09.10.2018 11:40
Czytanie treści strony dostępne

Wybory samorządowe odbędą się w przyszłym tygodniu, w niedzielę 21 października. O urząd Burmistrza Miasta Lublińca ubiegają się obecny burmistrz Edward Maniura (KWW z Burmistrzem dla Lublińca) oraz Łukasz Mikulski (KW Prawo i Sprawiedliwość). Zamieszczamy programy wyborcze kandydatów.

Kolejność publikacji programów: alfabetyczna 

Program wyborczy Edwarda Maniury - KWW z Burmistrzem dla Lublińca:

1. Otwarcie nowej siedziby Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Sportowej wraz z rewitalizowanym terenem rekreacyjnym od ul. Grunwaldzkiej do Cmentarza przy ul. Sportowej. Nadanie obiektowi biblioteki nazwy ,,LUBITEKA” jako miejsca rozpowszechniania kultury i tradycji Miasta Lublińca. 
2. Budowa Centrum Przesiadkowego Park and Ride w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej kwotą 17,5mln zł /budowa ronda przy skrzyżowaniu ul. Paderewskiego i ul. Oświęcimskiej, uruchomienie komunikacji miejskiej i miejskiego systemu wypożyczania rowerów/
3. Budowa Lublinieckiego Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Sportowej. 
4. Budowa ścieżki rowerowej od ul. Sportowej do ul. Spokojnej.
5. Budowa zaplecza sportowego przy Stadionie Miejskim oraz doposażenie obiektu o boczne boisko trawiste oraz urządzenia Street Workout.
6. Modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków w ramach dofinansowania 19 mln zł z NFOŚ. 
7. Realizacja programu Słoneczny Lubliniec w ramach środków z Unii Europejskiej w kwocie 4 mln zł. 
8. Budowa trzeciego bloku komunalnego w ramach Miejskiego Programu Mieszkaniowego oraz dalsza modernizacja miejskich zasobów komunalnych. 
9. Pełne wykorzystanie przeznaczonych środków z Unii Europejskiej w wysokości 5 mln zł m.in. na termomodernizację budynku przy ul. Piłsudskiego 9 i budynku mieszkalnego przy ul. Grunwaldzkiej 27. 
10. Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Kokotku oraz systematyczne uzupełnianie brakujących odcinków wodnych i kanalizacyjnych w Lublińcu.
11. Kontynuacja Programu Modernizacji Ulic Miejskich. 
12. Podjęcie działań zmierzających do wyprowadzenia tranzytu z centrum miasta poprzez połączenie ul. Klonowej z istniejącym węzłem obwodnicy Lublińca. 
13. Wyznaczenie nowych terenów przemysłowych w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. 
14. Dalsze działania w sprawie przywrócenia właściwej funkcji turystycznej zbiornikowi „POSMYK”.
15. Rewitalizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.
16. Dostosowanie obiektów Przedszkola Miejskiego nr 6 i Przedszkola Miejskiego nr 3 do nowych przepisów przeciwpożarowych. 
17. Doposażenie Żłobka Miejskiego w mini plac zabaw.
18. Budowa Centrum Rodzinnej Rekreacji przy ul. Powstańców obok budynku pływalni poprzez montaż urządzeń wodnego placu zabaw i obiektu mini golfa. 
19. Utworzenie do czasu wybudowania krytej pływalni bezpłatnej linii autobusowej dla mieszkańców Lublińca, która zostanie uruchomiona raz w tygodniu na trasie Lubliniec – Basen Olesno. 
20. Budowa placu rekreacji dla mieszkańców Kokotka.
21. Budowa monitoringu miejskiego i instalacja kamer na głównych drogach wyjazdowych z miasta.
22. Budowa wybiegalni dla psów przy ul. Sportowej. 
23. Podjęcie inicjatywy zmierzającej do wybudowania bezpłatnego parkingu dla pracowników oraz osób odwiedzających Szpital Powiatowy w Lublińcu. 
24. Uruchomienie i realizacja miejskiego programu Zielony Lubliniec m.in. poprzez nowe nasadzenia atrakcyjnego drzewostanu i wydzielenie w przestrzeni publicznej stref przyjaznych wypoczynkowi w mieście np. wzdłuż Promenady. 
25. Modernizacja nawierzchni ul. Mickiewicza od ul. Ogrodowej do ul. K. Miarki.
26. Wprowadzenie dla mieszkańców Lublińca bezpłatnych programów zdrowotnych np. bezpłatnej szczepionki przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. 
27. Uroczyste Obchody 750. Lat Miasta LublińcaProgram wyborczy Łukasza Mikulskiego - KW Prawo i Sprawiedliwość:

1. budowa wiaduktu na ulicy Częstochowskiej
2. budowa basenu w Lublińcu
3. rewitalizację parku w Lublińcu
4. jednorazową wypłatę 1 000 zł dla każdego dziecka, które urodzi się w Lublińcu
5. budowę mieszkań w programie mieszkanie+

Komentarze

BK 2018-10-18, 21:40:00
Zgłoś
Miasto powinno wybrać !
Czytam, słucham i zastanawiam się, czy ludzie w naszym mieście nie widzą, nie słyszą? Czytam wspaniałe wypociny,że nie potrzebujemy wiaduktu-kolega piszący chyba nie jeździ przez przejazd i nie zamykają mu klika razy rogatek przed nosem jak znakomitej liczbie mieszkańców i kierowców spoza powiatu. Nie trzeba basenu..ha ha no nie trzeba bo po co?Według kolegi możemy jeździć do sąsiednich powiatów i zasilać ich budżet. No przecież po resztę też możemy jeździć do sąsiednich powiatów i gmin. W Herbach-nawet nie maja praw miejskich a mają basen...WSTYD. U nas za to powstaje super obiekt na dawnych bagnach w postaci super biblioteki...Najbardziej jednak podziwiam termomodernizację tzw.tartaku...o matko -nawet nikt z UM nie wie kto tam tak naprawę mieszka.Osobiście to jeszcze dołożyłbym tam darmowy internet i instalację sat....mieszkańcy miasta za to zapłacą..
Czas na zmianę 2018-10-18, 09:36:22
Zgłoś
Ważna jest nie ilość a JAKOŚĆ
Tendencyjnie tutaj oj tendencyjnie. Ważna jest nie ilość a JAKOŚĆ. Ilościowo to można dopisać np.: 28. Zgasić światło. 29. Wyłączyć prąd. Czas na dobrą zmianę, bo towarzystwo przyspawało się moim skromnym prywatnym zdaniem.
Jarykj 2018-10-17, 19:43:09
Zgłoś
DO WYBOROW
Sam Anioł jak by sie zgłosił na Burmistrza miasta lubliniec tez by na pewno został skrytykowany, Wyborco masz rozum i widzisz co dzieje sie w miescie, kraju, wybierz tak ,ze by ludziom żyło sie lepiej i wygodnie w naszym mieście, Ja wiem na kogo mam głosowac, ale jest jeden problem za mało kandydatów startuje na ten stołek.
Jola 2018-10-12, 18:54:34
Zgłoś
basen
Ja jestem za obecnym burmistrzem, ale basen musi być bez względu na koszty a tu nawet projektu nie ma. Burmistrz rządzi 12 lat. Jakby miał lepszego kontrkandydata to by poległ przez ten basen. Panie Mariuszu, może należy pan do nielicznej grupy, której basen jest niepotrzebny i ja to szanuje. Wiadukt akurat mi jest niepotrzebny.
Piotr 2018-10-12, 15:15:26
Zgłoś
Do Mariuszka
Myślę mariuszku że ograniczenia to powinieneś poszukać u siebie pod czaszką !!!
Mariusz 2018-10-12, 13:22:59
Zgłoś
Basen i wiadukt
Ludzie, którzy domagają się basenu i wiaduktu są ograniczeni umysłowo. Chyba sobie nie zdajecie sprawy ile to kosztuje. A jeśli tak bardzo chcecie na basen to proszę bardzo - kierunek Tarnowskie Góry/Olesno. Daleko tam nie ma, a jeśli nie stać was na dojazd do w/w miast to raczej nie będzie was stać na regularne korzystanie z basenu przez co basen upadnie i tyle z tego będzie. Pozdrawiam
Janek 2018-10-11, 14:44:24
Zgłoś
do Zygmunta
To niech wybudują za 25 mln a nie za 50 mln. Podwyżki rozumiem ale wpływy i podatki również rosną. Przez 12 lat można było to chyba jakoś zorganizować. Proszę nie usprawiedliwiać Burmistrza ale też radnych w tym temacie.
Tata 2018-10-11, 12:33:41
Zgłoś
do Zygmunta
To trzeba było budować 7 lat temu ! A za parę lat będzie jeszcze drożej .
Zygmunt. 2018-10-11, 10:48:52
Zgłoś
do Mama
z tego co wiem 7 lat temu jak budowali basen w Olesnie koszt wyniósł jakieś 16 mln zł. Przy obecnej podwyżce płac pracowników, podwyżce kosztów materiałów i ogólnej podwyżce życiowej. Za tą kwotę to można wybudować "sadzawkę" a nie kompleks na miarę 25 tyś miasta.
lubliniczanin 2018-10-11, 06:33:22
Zgłoś
moja opinia
to kandydata pisiora pasuje idealnie ten dowcip: brunetka mówi do blondynki: fama głosi że używasz słów których znaczenia w ogóle nie znasz... na to blondynka odpowiada: to powiedz famie że jest głupia i vice versa :-D
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu