Dzień Seniora

Dzień Seniora

10 października 2018, godz. 14:32
Udostępnij: Kopiuj link

W zeszłym tygodniu, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbył się Dzień Seniora. W bloku porannym seniorzy mieli okazję skorzystać m.in. ze strefy zdrowia gdzie bezpłatnie dokonywano pomiarów ciśnienia, poziomu cukru, przeszkolić się w rozpoznawaniu podejrzenia raka piersi, czy skonsultować swoje wyniki z lekarzem.

W tym samym czasie w sali widowiskowej odbywała się część artystyczna podczas której na scenie został przybliżony Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lublińca, prezentacja aktywności senioralnej z miast partnerskich Lublińca tj. Łowicza oraz Redy. Swoje występy zaprezentowali m. in. grupa teatralna "Młodzi duchem i sercem" z Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Lublińcu, czy uczniowie lublinieckich szkół podstawowych.

W drugiej części Dnia Seniora tj. wieczornej została otwarta wernisażem prac twórczości Brygidy Śniateckiej - mieszkanki Redy, obchodzącej 25-lecie działalności artystycznej. Następnie w sali widowiskowej zostały ogłoszone wyróżnienia dla Seniora Miasta Lublińca w roku 2018 oraz Miejsce przyjazne Seniorom. Tegoroczna nagroda Seniora 2018 została przyznana Pani Stanisławowi Henrykowi Kowalczyk, natomiast Salon fryzjerski Danusia został ogłoszony miejscem przyjaznym seniorom. Wieczór zakończył koncert zespołu Blue Party.

Stanisław Kowalczyk

Seniorem Roku 2018 Miasta Lublińca zastał wybrany Pan Stanisław Kowalczyk, rolnik, biolog i pedagog, a także artysta rzeźbiarz, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, animator kultury. Od 2007 r. jest przewodniczącym Lublinieckiej Rady Kultury. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Zamek Lubliniecki. Jest także członkiem Stowarzyszenia Ziemi Lublinieckiej.

Pan Stanisław Kowalczyk był współorganizatorem i uczestnikiem trzech Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich w Lublińcu, a w 2011 roku został ambasadorem Lublińca 2011 za organizację I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego, całokształt działalności artystycznej oraz animację życia kulturalnego Lublińca. Dostał Nagrody Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury za 2012, 2017. Jest autorem wielu rzeźb, m.in. rzeźby Edyty Stein na małym rynku w Lublińcu. Był współorganizatorem Lublinieckiej Nocy Kultury,
a także współorganizował i pełnił funkcję komisarza wielu wystaw artystycznych.
Swoimi działaniami w dziedzinie kultury, znacznie przyczynił się do poszerzenia oferty kulturalnej Miasta Lublińca i zwiększenia jej atrakcyjności. Jego duże kontakty z artystami polskimi i zagranicznymi przyczyniły się do promowania miasta Lublińca w swetrze kultury w kraju i za granicą.

Galeria: Dzień Seniora 2018

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu