Współpraca polsko-indyjska kwitnie w ZSOT!

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu gościł po raz drugi uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w New Delhi w Indiach w ramach projektu „Indo-Poland” realizowanego pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Moniki Ziai.


Projekt nie był finansowany przez żaden program współpracy. Wzorem lat poprzednich uczniowie przyjęli do domów swoich rówieśników, a nauczyciele zatrzymali się na nocleg u nauczycieli. O wyżywienie i napoje zadbała młodzież ZSOT. Na zagranicznych gości zawsze czekał w szkole poczęstunek przygotowany przez uczniów i ich rodziców.

Kilka dni upłynęło na ciekawych zajęciach, podczas których młodzież poznawała się nawzajem, odkrywała różnice i podobieństwa istniejące w różnych aspektach życia naszych odległych krajów, począwszy od lekcji w szkole, a skończywszy na pikniku w lesie. W ostatnim dniu zaproszeni goście wraz z koordynatorkami udali się na spotkanie z Parą Prezydencką w Warszawie. Gościom towarzyszyła koordynatorka projektu -Monika Ziaja, która tak wspomina wydarzenie: - Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze sale Pałacu Prezydenckiego, w których odbywają się spotkania głów państw, miejsca mniej oficjalne, kaplice i ogród. Spotkanie z Pierwszą Damą odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, był czas na oficjalne powitanie i bardziej swobodne rozmowy. Pod koniec wizyty mieliśmy zaszczyt spotkać Prezydenta RP.

Relacja z wizyty w Pałacu Prezydenckim: http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,456,uczniowie-z-indii-na-spotkaniu-u-pierwszej-damy.html

 

tagi: ZSOT Lubliniec, Prezydent
2018-10-20 20:30:19 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Galeria: Współpraca polsko-indyjska kwitnie w ZSOT!

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x