ZSOT z wizytą we Frankfurcie

Okazję do odkrywania nieznanego oblicza Europy i jej mieszkańców mieli w ostatnich dniach uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu. Umożliwił im to program Erasmus, w ramach którego realizowali projekt "Windows to the European Union - Guidebook about Germany, Poland, Iceland and Turkey", czyli "Okno do Unii Europejskiej - Przewodnik po Niemczech, Polsce, Islandii i Turcji". Celem projektu jest poznanie krajów, które go współrealizują, co umożliwiła tygodniowa wizyta we Frankfurcie nad Menem.


Uczniowie wizytowali lekcje prowadzone w bliźniaczej placówce w Niemczech, poznawali podstawy kształcenia zawodowego krajów partnerskich i odwiedzili miejsca praktyk swoich niemieckich rówieśników. Oczywiście nie zabrakło czasu na zwiedzanie okolic Frankfurtu, wspólne spędzanie czasu wolnego i liczne rozmowy, które tak bardzo sprzyjają poprawie umiejętności językowych. Uczniowie „Kazika” poznali nie tylko obyczaje zaprzyjaźnionych krajów, ale przede wszystkim poznali swoich kolegów i przekonali się, że mimo wielu różnic kulturowych są oni takimi samymi młodymi ludźmi szukającymi przyjaciół! I to odkrycie jest najistotniejszą wartością wypływającą z podróżowania.

tagi: ZSOT Lubliniec, edukacja
2018-10-22 23:17:27 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Galeria: ZSOT z wizytą we Frankfurcie

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x