Gruba ryba tylko z plecionką!

Nawet mało doświadczony wędkarz wie, co znaczy stoczyć prawdziwą walkę z żywiołową rybą. Ty w jedną, ona w drugą stronę. Gdyby nie dobry sprzęt, ten pojedynek mógłby skończyć się porażką. Co zrobić, żeby móc pochwalić się złowionym okazem? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich plecionek użyć, żeby połów był udany, przeczytaj cały artykuł!

Plecionka to nie jest zwykła żyłka

Plecionka wędkarska to od wielu lat jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego miłośnika połowów. W przeciwieństwie do zwykłej żyłki jest to linka, charakteryzująca się połączeniem różnych splotów. Istnieją plecionki dwu, cztero oraz ośmiosplotowe. Zależą od indywidualnych preferencji wędkarza. Ich zaletą jest to, że nie przecierają się i są dość widoczne w wodzie, przez co mniej się plączą. Można znaleźć plecionki o różnej masie udźwigu, w zależności od tego, jaką rybę wędkarz chce złowić. Grubsze plecionki są idealne do morskiego połowu, ponieważ mogą utrzymać większy okaz. W zbiornikach słodkowodnych częściej używa się cieńszych splotów, których siła udźwigu jest mniejsza.

Dlaczego plecionki?

Doświadczonych wędkarzy nie trzeba specjalnie namawiać do kupna plecionek, ponieważ z praktyki wiedzą, że to dobra inwestycja. Jednak ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę  z połowem, powinni wiedzieć, dzięki czemu plecionki zyskują przewagę. Oprócz swoich charakterystycznych cech i właściwości, są po prostu wygodniejsze w użyciu. Powodują, że kontakt z przynętą jest większy, dzięki czemu możesz poczuć się pewniej podczas łowienia. Plecionka nie rozciąga się, więc masz możliwość wyczucia dna w zbiorniku wodnym, a przede wszystkim szybciej zorientujesz się, kiedy ryba zaczyna branie.

Wachlarz możliwości JMC Adventure

Pewnie po przeczytaniu tego artykułu pojawiło Ci się w głowie mnóstwo pytań, jaką plecionkę wybrać. JMC Adventure ułatwi Ci decyzję, ponieważ w swojej ofercie ma wiele rodzajów udźwigu, grubości oraz kolorów, które z łatwością dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny, dlatego nie nadwyrężysz swojego portfela. W końcu dobra plecionka to połowa sukcesu.

tagi:
2018-10-29 07:58:14

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x